شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/03 13:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آلیا پیشنهاد داد:

انعقاد پیمان ضدتروریستی بین ایران، عراق، ترکیه، افغانستان و پاکستان

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه حوادث تروریستی عمدتا در پنج کشور ایران، عراق، ترکیه، افغانستان و پاکستان رخ می‌دهد، گفت: باید یک پیمان ضد تروریسم بین این پنج کشور منعقد شده و با همکاری نیروهای اطلاعاتی و امنیتی این کشورها ریشه تروریسم دولتی خشکانده شود.

فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تروریسم دولتی آمریکا در جهان، اظهار داشت: بعد از سناریو‌یی که آمریکا با انفجار برج‌های دوقلو در 11 سپتامبر بازی کرد با شعار دروغین مبارزه با تروریسم به کشورهای دیگر حمله کرده و پس از مستقر کردن نیروهای ناتو در افغانستان، کانون تروریست‌‌پروری را گسترش داد.

وی حادثه مسجد جامع زاهدان را همانند حوادث تروریستی پاکستان و عراق دانست و گفت: سران استکبار با انجام فعالیت‌های تروریستی به دنبال ایجاد بحران‌های متوالی در خاورمیانه هستند تا بتوانند حضور خود را در این منطقه توجیه کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس، با بیان اینکه هدف اصلی اقدامات تروریستی آمریکا ایجاد تفرقه‌ بین مسلمانان شیعه و سنی است، تصریح کرد: مزدوران آمریکایی اقدامات تروریستی را در زمان اعیاد، ولادت‌ها و وفات ائمه علیهم السلام انجام می‌دهند و با این کارها سعی دارند کشورهای اسلامی را ناامن نشان داده تا اسلام هراسی را در جهان گسترش دهند.

وی خاطرنشان کرد: ردپای آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در فجایع جنایتکارانه جهان مشهود است زیرا سرکرده گروهک ریگی به شرکت در جلساتی که با نیروهای ناتو در افغانستان داشته اعتراف کرده و نشان می‌دهد سران استکبار از اقدامات تروریستی حمایت می‌کنند.

آلیا سه هدف اصلی آمریکا برای حمایت از گروهک تروریستی ریگی را بحران‌آفرینی، ایجاد تفرقه بین مسلمانان و انحراف افکار عمومی جهان از ربودن شهرام امیری دانست و گفت: آمریکا در ماجرای شهرام امیری بیش از یک سال نقش بازی کرد و سعی داشت که علیه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران، بهره‌‌برداری کند.

وی در مورد محکوم کردن حادثه زاهدان توسط اوباما، تأکید کرد: این نوع محکوم کردن، سناریوی تکراری آمریکا است که پس از عملی که انجام داده به جهت انحراف افکار عمومی، عجولانه آن را محکوم می‌کند ولی به زودی رسوایی‌های آمریکا در جهان پیگیری می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: وزارت اطلاعات با اقتداری که در دستگیری عبدالمالک ریگی نشان داد عوامل این حادثه را نیز دستگیر خواهد کرد و آنها اعترافاتی شبیه اعترافات سرکرده گروهک ریگی خواهند داشت.

وی با ارائه پیشنهادی برای از بین بردن ریشه تروریسم دولتی آمریکا در منطقه، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آمریکا و هم پیمانانش خاورمیانه را هدف قرار داده‌اند و حوادث تروریستی عمدتا در پنج کشور ایران، عراق، ترکیه، افغانستان و پاکستان رخ می‌دهد باید یک پیمان ضد تروریسم بین این پنج کشور منعقد شده و با همکاری نیروهای اطلاعاتی و امنیتی این کشورها ریشه تروریسم دولتی خشکانده شود.

وی با دلقک خواندن اوباما، گفت: اوباما با وجود اینکه در سال گذشته تحریم‌های زیادی را علیه ملت ایران اعمال کرد اما در ابتدای سال نو، مانند یک دلقک، پیام تبریک به ایران فرستاد.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: ملت ایران، سیاه‌بازی‌های آمریکا را به خوبی شناخته و فریب آنها را نمی‌خورند و مقصر اصلی اوباما و سازمان‌های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

وی با اشاره به عکس‌العمل ملت ایران در مقابل تفرقه افکنی‌های آمریکا، گفت: تجربه نشان داده که همه مذاهب و اقوام ایران از جمله شیعه و سنی هوشیار‌تر از این هستند که فریب سران استکبار را بخورند و ریخته شدن خون هموطنان بی‌گناه‌مان اگرچه بسیار تاسف‌انگیز است اما طبق فرموده امام خمینی(ره) باعث هوشیاری ملت ایران می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سخن امام (ره) مبنی بر اینکه «بکشید ما را، ملت ما بیدارتر‌ می‌شود»، خاطرنشان کرد: پس از هر حادثه تروریستی که با هدف تفرقه‌ بین شیعه و سنی انجام شده، مشاهده می‌شود که اقشار اهل تسنن و شیعیان، اعم از مقام معظم رهبری، علمای اهل تسنن و شیعه این اقدامات جنایتکارانه را محکوم می‌کنند.

وی ادامه داد: این حوادث موجب انسجام و وحدت بیشتر صفوف مسلمان‌ها در مقابل آمریکا و صهیونیسم می‌شود و به دلیل شناخت دشمن واحد خود، اتحاد و همبستگی‌شان تقویت می‌شود.

آلیا در مورد اقدامات کمیسیون متبوعش در خصوص انسداد مرزها، اعلام کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سالانه بودجه مربوط به این طرح را افزایش داده و همچنین در برنامه پنجم توسعه موضوع انسداد مرزها در اولویت قرار دارد.

وی با بیان اینکه دستگاه امنیتی کشور همیشه افراد ایثارگر و شجاع‌ترین نیروها را به استان سیستان و بلوچستان اعزام می‌کند، گفت: هنوز خاطره سردار شوشتری و رزمندگان دیگری را که در راه امنیت این گوشه از خاک ایران که بخشی از پیکره وجودی این کشور است شهید شده‌اند از یاد نبرده‌ایم.

نماینده مردم تهران در خانه ملت با بیان اینکه دستگاه‌های امنیت سعی می‌کنند بهترین نیروها و تجهیزات را به جهت استقرار امنیت در سیستان و بلوچستان مستقر کنند، اظهار داشت: این نکته را نباید فراموش کرد که آمریکا، سردمدار تروریسم بین‌المللی با استفاده از جاسوسی و فریبکاری و استفاده از خاک پاکستان این عملیات را در خاک ایران انجام می‌دهد ولی نیروهای ایثارگر امنیتی و مرزبانان ایران، با سختی‌های مختلف آنجا را حفظ می‌کنند.

وی تصریح کرد: آمریکا با حمایت‌های مادی و شست‌و شوی مغزی و با پشتیبانی که از خاک پاکستان انجام می‌دهد، سعی دارد قوم‌های سیستان و بلوچستان را فریب داده و این موضوع را داخلی جلوه دهند در حالی که یک توطئه بین‌المللی علیه یکپارچگی و وحدت ملت ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تحریک برای مقابله قوم‌ها و مذهب‌ها علیه یکدیگر سابقه تاریخی دارد، خاطرنشان کرد: آمریکا بیش از این هم با غفلت از فرهنگ و تمدن غنی ایران که همه مردم با همبستگی، خود را ایرانی می‌دانند، سعی در اختلاف بین آذری‌ها، بلوچ‌ها و کردها دارد که این توطئه شوم به نتیجه نخواهد رسید.

وی منافقین، گروهک ریگی و دیگر گروه‌های تروریستی را پرورش یافته آمریکا دانست و گفت: بن‎لادن، طالبان و منافق‌ها همه با حمایت‌های مادی و معنوی آمریکا به وجود آمده و پرورش یافته‌اند تا زمان مورد نیاز از این مزدوران استفاده کنند.

آلیا با بیان اینکه همه قوم‌ها در سیستان و بلوچستان این قدرت را دارند که با برائت از گروهک جند‌الشیطان این گروهک را نابود کنند، افزود: این قوم‌ها، چندین مرتبه اعلام کردند که گروهک جند الشیطان از آنها نیستند و مزدور بیگانه بوده و بعد از هر اقدام تروریستی این گروهک، آنها را محکوم کرده‌اند.

وی با اشاره به مواضع قوم‌های سیستان و بلوچستان در مقابل گروهک ریگی گفت: این قوم‌ها عبدالمالک ریگی را مزدور بیگانه می‌دانند و این گروهک نمی‌تواند خود را ایرانی و بلوچ دانسته و مردم سیستان و بلوچستان از نظام درخواست کرده‌اند که خودشان جند‌الشیطان را نابود کنند و این استان را از وجود کثیف آنها پاک کنند.

آلیا در پایان با بیان اینکه خانواده شهدای زاهدان خون شهیدان خود را به جمهوری اسلامی، ولی فقیه و درخت تنومند اسلام هدیه کردند، اظهار داشت: مردم با اتحاد خود به نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کمک کنند تا با وحدت مردم ریشه آن مزدورها خشکانده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet