شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/03 13:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
الهیان خبر داد:

طرح دعوای ایران برضد سیاست‌های دوگانه حقوق بشری آمریکا در مجامع بین‌المللی

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از مطرح شدن موضوع نقض و دوگانگی سیاست‌های آمریکا در رابطه با حقوق بشر در مجامع بین‌المللی خبر داد و گفت: مقرر شد تا برای جبران بخشی از خسارت‌های وارده به ایران ناشی از این موضوع طرح دعوا صورت گیرد.

زهره الهیان در گفت‌وگو با فارس با اشاره به برگزاری آخرین نشست کمیته حقوق بشر مجلس، اظهارداشت: مقرر شد موضوع نقض و دوگانگی سیاست‌های آمریکا در رابطه با حقوق بشر در مجامع بین المللی مطرح شود و برای جبران بخشی از خسارت‌های وارده به ایران ناشی از این موضوع طرح دعوا صورت گیرد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه تروریسم دولتی توسط آمریکا در بین مردم جهان کاملاً مطرح و مشخص است، تاکید کرد: امروز دنیا شاهد سیاست‌های دوگانه و متناقض آمریکا در خصوص مسئله حقوق بشر است.

وی با بیان اینکه "حقوق بشر " به ابزاری برای به دست گرفتن افکار عمومی دنیا در رسانه‌ها توسط آمریکا تبدیل شده است، افزود: آمریکا از مسئله حقوق بشر به عنوان اهرم فشارعلیه ایران استفاده می‌کند در حالی که کوچکترین مفاد قانون حقوق بشر توسط این کشور رعایت نمی‌شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ریشه حوادث تروریستی در ایران را ناشی از حمایت‌های مالی و سازماندهی کشورهای آمریکا، انگلیس و موساد دانست و تاکید کرد: اعترافات "ریگی " از وقایع پشت پرده این جنایات و حمایت‌های آمریکا و اروپا پرده برداشت.

وی با بیان اینکه آمریکا امروز بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است که نمودهای آن در کشورهای افغانستان، فلسطین، عراق، پاکستان، به وضوح مشخص است،‌ گفت: حضور آمریکا در این کشورها و اشغال نظامی آنها موجب نقض آشکار حقوق بشر در این کشورهاست.

این نماینده مجلس اظهار داشت: رفتارهای فریبکارانه آمریکا در مسئله حقوق بشر که از یک سو حمایت تسلیحاتی، مالی، اطلاعاتی به تروریست‌ها و از سوی دیگر محکوم کردن آن در رسانه‌ها است، دورویی و تناقض و فریب در سیاست‌های اعلامی و عملکرد سیاستمداران این دولت را نشان می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet