هدر موبایل
1389/05/03 13:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسین ابراهیمی:

غربی‌ها منتظر واکنش مناسب ایران در مقابل تحریم‌های انرژی باشند

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه ایران حسن نیت خود را با صدور بیانیه تهران در موضوع هسته‌ای نشان داده است، صدور قطعنامه چهارم علیه کشور را ناشی از دشمن‌ستیزی کشورهای غربی دانست و گفت: در صورت ترحیم انرژی علیه ایران،‌ غربی‌ها باید منتظر واکنش مناسب باشند.

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با فارس با تشریح واکنش‌های مناسب ایران در مقابله با تحریم‌های احتمالی اروپا، این اقدامات را موجب رسوایی هرچه بیشتر کشورهای غربی نزد مردم جهان دانست و اظهار داشت: ایران در مقابل تحریم‌های احتمالی اروپا درحوزه انرژی واکنش‌های مناسب با این اقدام را نشان خواهد داد.

وی ادامه داد: گسترش ارزشمند انقلاب اسلامی در کشورهای مختلف و اثرگذاری مطلوب آن و گرویدن سریع مردم به دین اسلام در اروپا و حتی آمریکا موجب سردرگمی کشورهای غربی و مقابله احمقانه آنها با اسلام خواهی مردم جهان بخصوص جمهوری اسلامی ایران شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس ضمن تاکید بر اینکه ایران در موضوع هسته‌ای حسن نیت و تعامل خود را به خوبی نشان داده است، صدور بیانیه‌ تهران را راهی به سوی رفع تنش و مذاکره سازنده با کشورهای غربی عنوان کرد.

وی ادامه داد: اما آمریکا و اروپا با وجود درخواست مستقیم اوباما از دو کشور برزیل و ترکیه مبنی بر مذاکره با ایران، قطعنامه چهارم را علیه ملت ایران صادر کردند.

 

*تصمیمات مدبرانه ایران غرب را کلافه کرده است

حجت‌الاسلام ابراهیمی گفت: تصمیمات مدبرانه، عقلانی و سازنده جمهوری اسلامی ایران و استقبال اکثر کشورهای جهان از رویکرد ایران، موجب کلافه شدن غرب شده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس تهدید‌های اتمی و تحریم علیه ایران از سوی کشورهای غربی را بیانگر ضعف و استیصال این کشورها و سردرگمی آنها در مقابل قدرت‌های اخلاقی و ملی ایران دانست.

حجت‌الاسلام ابراهیمی ادامه داد: کشورهای غربی با مشاهده پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های مختلف با وجود تحریم‌های گذشته، عصبانی هستند و نمی‌دانند چگونه با نظام جمهوری اسلامی ایران مقابله کنند.

وی با اشاره به فرمایش امام سجاد علیه‌السلام که فرمودند: «خدای را سپاس که دشمنان ما را احمق قرار داده است »، افزود: دنیا متوجه شده است که غرب برنامه درستی برای مقابله منطقی با ایران ندارد؛ لذا جمهوری اسلامی با اقتدار، وحدت و عزت، با رهبری مقتدرانه و نیرومند حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (حفظه الله) و ریاست جمهوری شجاع و ملت مقاوم و صبور و حاضر در صحنه همه نقشه‌های آنها را نقش بر آب خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: با وجود زمزمه تحریم‌های بعدی از جانب اروپا، در حوزه انرژی، ایران قطعا واکنش های مناسب را در این زمینه نشان خواهد خود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet