وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

هدر اصلی
1389/05/03 13:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده سمیرم:

دفاع مقدس گنجینه معنوی بزرگی برای نظام و انقلاب است

**عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: در سی‌امین سال گرامیداشت دفاع مقدس شبهه‌ای که در مورد پذیرش قطعنامه صورت گرفت، باید مجددا مطرح و قضیه را روشن کنند و این گونه موارد باید امسال بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

بهروز جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که دفاع مقدس گنجینه معنوی بزرگی برای جمهوری اسلامی و انقلاب است، افزود: این مساله در ازای ظرفیت‌های عظیمی است که باید به همه ظرفیت‌ها پرداخته شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: این که چرا جنگ بر ما تحمیل شد؟ سیر روند جنگ چگونه بود و نقش گروه‌های مخالف و انحرافی در جنگ چه بود؟ باید در سی‌امین سال گرامیداشت دفاع مقدس بیشتر مورد توجه و تحلیل قرار گیرد.

جعفری در عین حال اظهار کرد: حتی می‌توان به نحوی فتنه‌های اخیر و وقایع سال گذشته را در برخی موارد ریشه‌یابی و در سی‌امین سال دفاع مقدس نیز به تبیین آنها پرداخت. هم‌چنین رشادت‌ها، فداکاری‌ها و ایثارها در زمان دفاع مقدس را هم می‌توان در قالب‌های مختلف البته نه به صورت کلیشه‌ای، بلکه در قالب نوآوری‌های جدید مورد تبیین قرار داد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به نقش صدا و سیما و عملکرد مثبت رسانه ملی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: صدا و سیما در سی‌امین سال می‌تواند کارهای جدیدتری انجام دهد، چرا که هنوز خیلی از ناگفته‌های جنگ باقی مانده که باید نسل جوان ما نسبت به آنها آگاهی پیدا کنند. خصوصا شبهه‌ای که در مورد پذیرش قطعنامه صورت گرفت باید مجددا مطرح و قضیه را روشن کنند. این گونه موارد باید امسال بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet