شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/03 13:12:00
سرویس سیاسی
در دو مجلس فرانسه صورت می‌گیرد؛

نمایندگان غایب جریمه می‌شوند

**نمایندگان غایب در جلسات سنا و مجلس ملی فرانسه جریمه می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از روزنامه فیگارو چاپ پاریس، نمایندگانی که در جلسات پارلمان غیبت داشته باشند، طبق ماده 43 ضوابط تعیین‌شده برای نمایندگان به تعداد غیبت‌های غیرموجه آنها مبلغ جریمه در نظر گرفته شده که از 353 تا 2 هزار و 119 یورو است.

لایحه تعیین جریمه برای غیبت نمایندگان در سال 2008 توسط نمایندگان حزب حاکم یو‌.ام.‌پ(UMP) و سوسیالیست‌ها ارائه شد و در همان سال با اکثریت آرا به تصویب مجلس فرانسه رسید.

اجرای جدی این لایحه زمانی مطرح شد که یکی از تشکل‌های اجتماعی در فرانسه با انتشار فهرستی از نمایندگان پارلمان، نام 93 نماینده را غایبان پارلمان خوانده بود که انتشار این فهرست واکنش های زیادی را در میان نمایندگان به همراه داشت.

این گزارش می افزاید: "برنار آکوییه" رئیس مجلس ملی فرانسه این اقدام را محکوم و تصریح کرد که این اطلاعت نادرست و به صورت مغرضانه علیه پارلمان تنظیم شده است.

آکوییه، فعالیت نمایندگان خارج از کمیسیونه ای پارلمان را قابل توجه دانست و تصریح کرد گزارش مذکور دلایل حضور و یا غیبت نمایندگان در جلسات را به خوبی نمی‌داند.

رئیس مجلس ملی فرانسه بر این اعتقاد است که  تحقیق صورت گرفته از سوی موسسه مذکور بدون در نظر گرفتن فعالیت های نمایندگان پارلمان منتشر شده است و بسیار اتفاق می‌افتد که نماینده‌ای برای شرکت در جلسه کمیسیون مجبور به ترک جلسه پارلمان می‌شود و تنظیم‌کنندگان فهرست مذکور نسبت به این واقعیت واقف نیستند.

"خاویر برتران" نماینده‌ای که تاکنون در هی چیک از جلسات پارلمان غیبت نداشته و او را قهرمان حضور در پارلمان می‌دانند قانون مذکور را اجباری لازم برای همگان خوانده و تصریح کرد همگان باید در مقابل قانون سر تعظیم فرود آورند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet