شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/03 13:16:00
سرویس سیاسی

نگرانی مسلمانان هلند از تشکیل دولت ائتلافی با حزب ضد اسلامی

**تشکیل دولت ائتلافی با حضور حزب ضد اسلامی وابسته به "گرت ویلدرز" با حزب دموکرات مسیحی پارلمان هلند، سبب نگرانی‌های زیادی در جامعه مسلمانان هلند شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، پس از آنکه مسئولان حزب دموکرات مسیحی هلند پذیرفتند با حزب ضد اسلامی گرت ویلدرز و همچنین لیبرال ها که در انتخابات پارلمانی اخیر نتایج خوبی گرفتند، برای تشکیل دولت مذاکرات مقدماتی آغاز کنند، بار دیگر فرضیه تشکیل دولت ائتلافی با حضور این حزب ضد اسلامی قوت گرفت که سبب نگرانی های زیادی میان مسلمانان هلند شد.

پس از انتخابات پارلمانی 9 ژوئن در هلند که لیبرال ها در آن به پیروزی دست یافتند، حزب دموکرات مسیحی وابسته به یان پیتر بالکننده نخست وزیر کنونی هلند از مذاکره با حزب ضد اسلامی «آزادی» درباره تشکیل دولت ائتلافی خودداری کرد.

با این همه حزب دموکرات مسیحی در نشست پارلمانی خود تصمیم گرفت مذاکرات جدیدی را برای تشکیل دولت ائتلافی اغاز کند.

"ماکسیم ورهاگن" رهبر حزب دموکرات مسیحی گفت: این حزب برای مذاکرات مقدماتی خود هیچ شرطی تعیین نمی کند اما اگر قرار باشد مذاکرات واقعی برای تشکیل دولت ائتلافی آغاز شود، ما نیز شروط خود را مطرح خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: ما درباره روابط خود در جامعه، اصول قانون اساسی و اداره حکومت و حقوق بشر شروط مورد نظر خود را تعیین خواهیم کرد.

گرت ویلدرز که به داشتن عقاید ضد اسلام مشهور است، تلاش های زیادی را برای ممنوعیت آموزش قرآن و استفاده از پوشیه در جامعه هلند آغاز کرده است.

نماینده افراطی پارلمان هلند و رئیس حزب آزادی پیش از انتخابات پارلمانی کشورش اعلام کرده بود در صورت پیروزی در انتخابات،‌ فعالیت های مذهبی مسلمانان را محدود خواهد کرد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet