هدر موبایل
1389/05/03 13:44:00
سرویس سیاسی
در ارتباط با تحقیق پیرامون آزادی المقراحی

درخواست سناتور آمریکایی از دولت اسکاتلند

**سناتور ایالت نیوجرسی، از دولت اسکاتلند خواسته است تا در مورد اعمال نفوذ شرکت بی.پی در آزادی المقراحی به آمریکا کمک کند.

به گزارش خانه ملت به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، یک سناتور آمریکایی از دولت اسکاتلند خواسته است تا در تصمیم خود مبنی بر عدم اعزام مقام های رسمی به جلسه دادگاهی که در مورد آزادی متهم بمبگذاری لاکربی برگزار می شود، تجدید نظر کند.

در ادامه این گزارش آمده است: "فرنک لاتنبرگ" سناتور ایالت نیوجرسی، که بیشتر کشته شدگان بمبگذاری سال ۱۹۸۸ هواپیمای پان امریکن از این ایالت بودند بیان کرد که از "الکس سالموند" وزیر اسکاتلند در کابینه بریتانیا، خواسته است که به روشن کردن اتهامات مربوط به اعمال نفوذ بی پی در آزادی مقراحی کمک کند.

این گزارش می افزاید: از سالموند خواسته شده بود که وزیر دادگستری و یک کارشناس پزشکی آگاه به این پرونده را به واشنگتن بفرستد اما او این درخواست را نپذیرفته است.

این سناتور افزود: اندوه خانواده قربانیان با اتهامات نامناسبی که حول آزادی مقراحی مطرح است افزایش یافته است.

روز شنبه "ویلیام هیگ" وزیر خارجه بریتانیا، در نامه ای که به سناتورهای آمریکایی نوشت آزادی مقراحی اشتباه بود و بر اساس اطلاعات نادرست انجام شده است.

"عبدالباسط علی المقراحی" که در ارتباط با بمب گذاری سال ۱۹۸۸ هواپیمای پان امریکن بر فراز لاکربی اسکاتلند که ۲۷۰ کشته به جا گذاشت محکوم شده بود، ماه آگوست گذشته به دلایل پزشکی توسط دولت اسکاتلند آزاد شد و به لیبی، زادگاهش بازگشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet