هدر موبایل
1389/05/03 13:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
الهیان اعلام کرد؛

تشریح دلایل رد درخواست ملاقات سفیر انگلیس با فراکسیون زنان

**عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به درخواست ملاقات سفیر انگلیس با این اعضای این فراکسیون و جواب منفی فراکسیون به این درخواست، دلایل نمایندگان زن مجلس را در این راستا عنوان کرد.

زهره الهیان نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با فارس با اشاره به درخواست ملاقات سایمون گس سفیر انگلیس با این اعضای فراکسیون، اظهار داشت: این درخواست به صورت رسمی و مکتوب ارائه شد و اعضای فراکسیون زنان بعد از بررسی این موضوع جواب منفی خود را به این پیشنهاد اعلام کردند.

وی افزود: بعد از بررسی موضوع درخواست مذکور در فراکسیون، نتیجه آن شد که در حال حاضر جایی برای ملاقات سفیر انگلیس با نمایندگان زن مجلس وجود ندارد.

این نماینده مجلس در خصوص دلایل اعضای فراکسیون زن مجلس برای رد این درخواست ملاقات، خاطرنشان کرد: سیاست‌های مانع انگلیس نسبت به جمهوری اسلامی از جمله مهمترین این دلایل بود.

عضو فراکسیون زنان مجلس در ادامه یادآور شد: ما در شرایط حاضر و در طول یک سال اخیر شاهد سیاست‌ها انگلیس بخصوص در وقایع بعد از انتخابات و دخالت‌های بی‌جای آنها در امور کشور بوده‌ایم .

الهیان افزود: جنگ روانی انگلیس علیه ایران، بحث بی‌بی‌سی فارسی، مباحث عرصه رسانه و دخالت‌های سفارت انگلیس در اغتشاشات خیابانی و ارتباط برخی عناصر فتنه با سفارت انگلیس از دیگر دلایل اعضای این فراکسیون برای رد درخواست مذکور بود.

وی در ادامه به خبرنگار فارس گفت: ما نمایندگان ملت هستیم وافکار عمومی ملت ایران پذیرا و موافق چنین پیشنهادی نیست چرا که مردم کاملا نسبت به سیاست انگلیس معترضند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه توضیحات خود یادآور شد: جواب فراکسیون زنان به این درخواست ملاقات در واقع جوابی به نمایندگی از افکار عمومی و مردم ایران نسبت به سیاست‌ها ی انگلیس و دولتمردان آنها بود چرا که ما کاملا نسبت به آنها و سیاست‌هایشان بی‌اعتماد هستیم.

این نماینده مردم تهران افزود: حافظه تاریخی مردم ایران همواره شاهد خیانت‌های انگلیس در طول تاریخ صد سال گذشته ایران بوده است.

الهیان با اشاره به مطرح بودن موضوع کاهش رابطه با انگلیس را در دستور کار مجلس و ارتباط آن با این درخواست دیدار،‌ گفت: بر اساس این دلایل ما پاسخ منفی خود را به این درخواست ارائه دادیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet