خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/03 14:19:00
سرویس بین الملل
محمد کرمی‌راد:

اقدامات کنگره آمریکا نشانه درماندگی در برابر ایران است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، معتقد است اقدامات اخیر کنگره آمریکا علیه کشورمان نشان از درماندگی این کشور در مقابل ایران است.

"محمد کرمی راد" در گفتگو با خانه ملت، در خصوص اقدام مجدد کنگره آمریکا با مشارکت رژیم صهیونیستی در اعمال تحریم های جدید علیه ایران گفت: کنگره آمریکا آنقدر مستاصل شده که نوع رفتار و تعامل خود را فراموش کرده است.

وی افزود: آنها از یک طرف بحث مذاکرات را مطرح می کنند و از دیگر سو بحث تحریم ها و قطعنامه ها و این فشارها و اقدامات زورمدارانه از سوی آمریکا و چند کشور اروپایی اعلام جنگ رسمی است.

کرمی راد ادامه داد: بحث تحریم ها و مذاکرات در کنار هم سیاست کهنه شده هویج و چماق است که از سوی آنها اعمال می شود و ما از این رفتار آمریکا بسیار متعجبیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در کنگره آمریکا علیه ایران گفت: درخواست 40 نماینده این کنگره برای حمله به ایران و اعمال تحریم ها و تهدیدها و از سوی دیگر پیشنهاد مذاکره با ایران در واقع نشان دهنده آن است که فصل جدیدی از شکست های آمریکا رقم خورده و به گفته امام راحل روزی خواهد رسید که هیمنه و هیبت استکبار جهانی به سرگردگی آمریکا فرو خواهد ریخت.

نماینده کرمانشاه دستیابی ایران به فناوری های نوین و بروز دنیا از جمله فناوری هسته ای و خارج ساختن انحصار این دانش از دست آمریکایی ها و غربی ها را دلیل عصبانیت آنها از ایران عنوان کرد و گفت: پیشرفت ایران باعث شده که آنها هر روز دست به اقدام جدیدی علیه ما بزنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این اقدام جدید کنگره آمریکا برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران در پاسخ به در مذاکره با آنها از سوی ایران مطرح شده عنوان داشت: ما چطور می توانستیم به آنها اعتماد کنیم و با آنها وارد بحث و مذاکره می شدیم؟ در حالی که تمامی مواضع آنها بوی شرارت و خباثت می دهد.

کرمی راد گفت: آمریکایی ها کدام دیوار بی اعتمادی را در طول این سال ها فرو ریختند؟ چه اقدام مثبتی برای فراهم شدن زمینه مذاکرات صورت داده اند؟

نماینده کرمانشاه در مجلس با اشاره به وعده ها و سخنان پیش از پیروزی اوباما در انتخابات ریاست جمهوری وی گفت: اوباما قبل از پیروز در انتخابات با فریب افکا رعمومی و ملت آمریکا اعلام کرد که پایگاه ها و پادگان های نظامی در کشورهای مختلف را جمع آوری می کند و به وضعیت افغانستان و عراق سروسامان می بخشد و موضوع رژیم صهیونیستی و فلسطین را تعدیل خواهد بخشید، اما نه تنها این وعده ها تحقق نیافتد بلکه به شمار نیروهای نظامی و افزایش تنش وبحران در منطقه افزوده شده است. آنها در اهظارات خود ثبات ندارند و روی حرف های خودشان هم نیستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: آمریکا در منجلاب عراق و افغانستان گیر کرده و راه نجاتی ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet