شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/03 14:33:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی:

محصولات کشاورزی به کشور قاچاق می شود

**بهمن محمدی ضمن اشاره به واردات آن دسته از محصولات کشاورزی که به طور عمده در کشور تولید می شود، تاکید کرد: بسیاری از محصولات کشاورزی به صورت رسمی وارد نمی شوند بلکه به کشورقاچاق می شوند.

بهمن محمدی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به آمار وزیر کشاورزی درباره صادرات و واردات محصولات کشاورزی گفت: مسلما  واردات محصولات کشاورزی کاهش پیدا کرده اما اینکه وزیر جهاد کشاورزی با استناد به چه آماری از کاهش 32 درصدی واردات و افزایش 40 درصدی صادرات سخن گفته اند، اطلاعی ندارم.

نماینده فریدن و فریدون شهرو چادگان در خصوص نیاز کشور به واردات دام یادآور شد: خشکسالی که چند سال  گذشته در کشور حاکم بود قیمت خوراک دام را بالا برد و در اثر نبود علوفه  صدها راس دام  تلف شدند.

وی ادامه داد: در سال 88 که خشکسالی کمتر بود ، بخشی از خوراک دام در داخل تولید شد بخشی نیز  با قیمت ارزان وارد شد، این امر موجب شد  دامداران حاضر به فروش دام خود نباشند و همچنان کمبود گوشت در بازار احساس شود.

محمدی تاکید کرد: در اینکه برای حل مشکلات داخلی به واردات دام نیاز داریم  شکی نیست اما واردات  گوشت یا دام زنده محل بحث است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تصریح کرد: تعدادی از کارشناسان می گویند باید گوشت وارد کنیم چرا که مشکلات ورود بیماری به کشور راندارد، در مقابل عده ای از واردات دام زنده به خاطر تولید اشتغال در داخل سخن می گویند.

وی در نهایت گفت: از آنجایی که برای مدتی کاهش عرضه داشتیم و مدت زمانی طول می کشد تا بتوانیم همه نیاز مصرف گوشت را در داخل تولید کنیم بهترین راه واردات دام سالم به است.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet