انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/03 14:32:00
سرویس سیاسی

انتقاد رئیس پارلمان مصر از احزاب مخالف دولت و البرادعی

**رئیس پارلمان مصر از احزاب مخالف دولت انتقاد و آنها را به تخریب تلاش دولت برای اصلاح متهم کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الاهرام چاپ قاهره، "فتحی سرور" رئیس پارلمان مصر از احزاب مخالف دولت انتقاد کرد.

بر اساس این گزارش سرور اظهار داشت: حزبی در مصر وجود دارد که برنامه ریزی و فعالیت می کند و آن حزب ملی حاکم است از سوی دیگر کسانی هستند که قصد دارند با هدف تغییر و تحول تلاش های دولت را از بین ببرند که این افراد همان احزاب مخالف دولت هستند.

سرور افزود: حزب حاکم مصر به اجرای سیاست های دولت  برای اصلاح اجتماعی و اقتصادی و سیاسی کشور مشغول است که این یک اقدام حزبی و مبتنی بر تئوری روشنی است و تنها شعار نیست بلکه به صورت قوانینی در آمده که به تصویب پارلمان نیز رسیده است.

رئیس پارلمان مصر اضافه کرد: احزاب مخالف دولت با هدف دموکراسی فعالیت می کنند ولی اکنون می بینیم که تنها به تشویق مردم به مخالفت با حزب حاکم عمل می کنند.

سرور در مورد درخواست برادعی برای اصلاح قانون کاندیاتوری ریاست جمهوری مبنی بر امکان کاندیاتوری مستقل اشخاص گفت: طبق قانون اساسی مصر کاندیدای ریاست جمهوری باید در هیئت یک حزب به میدان بیاید تا بتواند برآوردن خواسته های یک ملت را تضمین کند.  

وی تاکید کرد: قانون اساسی  مصر یک دستور الهی نیست بلکه توسط انسان ها تدوین شده پس قابلیت تغییر و اصلاح را دارد ولی اکنون اصلاح این ماده به صلاح کشور نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet