خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/05/03 14:50:00
سرویس سیاسی

وزیر دادگستری اسکاتلند دعوت مجلس سنا آمریکا را رد کرد

**وزیر دادگستری اسکاتلند دعوت مجلس سنا برای ادای توضیح در مورد آزادی مقرحی را برای بار دوم رد کرد و اعلام کرد تنها در پارلمان کشورش توضیح می‌دهد.

به گزارش خانه ملت به نقل از بی.بی.سی، "کنی ماکاسکل" وزیر دادگستری اسکاتلند بار دیگر دعوت مجلس سنا برای ادای توضیح در مورد آزادی مقرحی را رد کرد.

بر اساس این گزارش ماکاسکل اعلام کرد: من به عنوان وزیر دادگستری کار می کنم و مردم مرا برای این سمت انتخاب کرده اند بنابراین به هیچ سوالی پاسخ نخواهم داد جز در پارلمان اسکاتلند. من تنها  آماده همکاری و پاسخ به سوالات پارلمان اسکاتلند هستم زیرا پارلمان اسکاتلند تریبون دولتی است که من در آن فعالیت می کنم.

وزیر دادگستری اسکاتلند همچنین گفت: تنها به دادن اطلاعاتی در این مورد به مجلس سنا اکتفا می کنیم که البته این اطلاعات در اینترنت نیز منتشر شده اند و در جلسه ادای توضیح در آمریکا حضور پیدا نمی کنیم.

چندی پیش مجلس سنا آمریکا خواستار تحقیق بیشتر و ادای توضیح انگلیس و آمریکا در مورد نقش همکاری نفتی خود با آزادی "عبدالباسط مقرحی" تبعه لیبی شدند. مقرحی متهم است در سال  1988 هواپیمایی را در آسمان شهر لاکربی اسکاتلند منفجر کرده که منجر به کشته شدن 270 نفر شد. دولت اسکاتلند سال گذشته اعلام کرد مقرحی به سرطان مبتلاست و به دنبال آن با توجه به پایاین نیافتن محکومیتش او را آزاد و به کشورش بازگرداند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet