ایام محرم 1398
1389/05/03 15:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده بندرلنگه:

دولت باید برای تقویت ارتباط با مجلس، مصوبات خود را به مجلس ارسال کند

**نماینده مردم بندرلنگه ،پارسیان و بستک هرمزگان گفت:دولت هیچگونه الزام قانونی برای ارسال آیین نامه ها و مصوبات داخلی خود به مجلس شورای اسلامی ندارد.

احمد جباری، یکشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: بخشی از مصوبات در مجلس شورای اسلامی به تصویب می رسد که دولت مکلف و موظف به اجرای آن است.

وی با بیان اینکه این دسته از مصوبات طبق قانون برای تدوین آیین نامه هایی به دولت ارسال می شود که براساس قانون دولت باید پس از تدوین آیین نامه باید آن را به مجلس ارسال کند.

جباری ادامه داد: آیین نامه های تدوین شده پس از ارسال باید توسط اداره کل تطبیق قوانین مورد ارزیابی قرار گیرد .

نماینده مردم غرب هرمزگان تصریح کرد: اما بخشی از مصوبات ، مصوبات هییت وزیران است که هیچ ارتباطی با مصوبات مجلس ندارد و دولت الزامی به ارسال آنها به مجلس شورای اسلامی ندارد.

وی اظهار داشت: پیش از این دولت تمام آیین نامه ها و مصوبات داخلی خود را به مجلس شورای اسلامی ارسال می نمود اما اخیراً این کار از سوی دولت صورت نمی گیرد که همین مساله مورد اعتراض برخی از نمایندگان واقع شده است.

جباری با اشاره به اینکه مشکلی میان دولت و مجلس وجود ندارد، گفت: به نظر می رسد دولت باید همچون گذشته به منظور تقویت ارتباط با مجلس ، آیین نامه ها و مصوبات داخلی خود را به مجلس ارسال کند.

وی بیان کرد: ارتباط تنگاتنگ و نزدیک میان دولت و مجلس مورد سفارش بسیار مقام معظم رهبری است و از همین رو همه ما باید تابع فرمایش ایشان باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet