ایام محرم 1398
1389/05/03 15:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ولی اسماعیلی:

اظهارات مدودف علیه ایران ناشی از توافقات پشت پرده با آمریکا است

**یک عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها اظهارات اخیر رییس جمهور روسیه درباره برنامه صلح آمیز هسته ای ایران را ناشی از توافقات پشت پرده با آمریکا دانست و گفت: به نظر می رسد روسیه وارد سناریوی آمریکا شده و در قالب یک سناریوی تبلیغاتی علیه ایران گام برمی دارد.

ولی اسماعیلی در گفت و گو با ایرنا با بیان این مطلب افزود: از زمانیکه روسیه رای مثبت خود را برای صدور قطعنامه علیه ایران اعلام کرد معلوم بود که توافقات پشت پرده ای بین آمریکا و روسیه علیه کشورمان در حال شکل گیری است.

وی با بیان اینکه روسیه مناسبات اقتصادی بسیاری با ما دارد، گفت: روسها اکنون بیشتر از اینکه ما به آنان نیازمند باشیم، آنان به ما نیازمند هستند زیرا در تمامی تنشهایی که در منطقه رخ می دهد این کشورهای بزرگ هستند که ضربه می خورند.

اسماعیلی ادامه داد: با تبلیغاتی که علیه ایران انجام می شود ، قدرت روسیه هم زیر سئوال می رود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه بازنده این بازی روسها هستند، گفت: ما ثابت کرده ایم که زیر نفوذ آمریکا و روسیه و هیچ کشور دیگری نیستیم.

وی همچنین گفت:‌ هر سناریویی که علیه ملت ایران به نمایش درآید ، قطعا مردم ما جلوی آن خواهند ایستاد و از سوی دیگر اینگونه مسائل وحدت مردم ما را بیش از پیش ارتقاء داده است.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه روسیه باید به اصلاح مواضع خود بپردازد، تصریح کرد: چنانچه آنان می خواهند مصلحت خود را در نظر بگیرند باید مواضع خود را اصلاح کنند زیرا روسها باید متوجه این موضوع باشند که در پیش گرفتن اینگونه مناسبات موجب کاهش نفوذ آنان در کشورهای منطقه خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet