هدر موبایل
1389/05/03 15:48:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی:

ساخت پل صومعه​سرا به آستارا پیشرفت خوبی دارد

**کاظم دلخوش عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و عضو شورای پول و اعتبار گفت: درصدد هستیم قانونی بنویسیم که استقلال بانک مرکزی را تأمین کند و پیرو این قضیه بانک مرکزی باید بتواند به مجلس پاسخگو باشد.

این نماینده مجلس در گفتگو با هفته نامه گلچین تأکید کرد: من جزو مطرح‌کنندگان بحث استقلال بانک مرکزی در شورای پول و اعتبار بودم و زمینه‌ها برای حرکت به سمت این قضیه فراهم شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی در خصوص مطالبات معوق بانک‌ها گفت: بخش زیادی از مطالبات معوق بانک‌ها مربوط به شرکت‌های دولتی است که در تلاش هستیم بانک‌ها افزایش سرمایه داشته باشند تا مطالبات معوق برای آنها مشکل‌ساز نشود.

 وی خاطرنشان کرد: بدهی دولت به بانک‌ها بیشتر مربوط به موارد اضطراری است که دولت برداشت داشته است که باید در قانون برنامه و متمم بودجه به این موضوع پرداخته شود تا برای بانک‌ها مشکلی پیش نیاید.

 کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی در خصوص حوزه انتخابی خود پیگیری مشکل کمبود آب کشاورزان را از اولویت‌های خود برشمرد و گفت: با توجه با اینکه درفصل کشاورزی هستیم در خصوص کمبود آب کشاورزان جلسات متعددی با مسئولین داشتیم و در نتیجه پیگیری‌ها در حال حاضر پمپاژ آب روستا‌ها حل شده است.

 وی ادامه داد: در بخش لایروبی و آب‌رسانی نیز تا حد زیادی مشکلات حل شده است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در ارزیابی وضعیت آسفالت راه‌های روستایی در حوزه انتخابی خود گفت: طی دوره فعالیت من در مجلس هفتم و هشتم تا به امروز از 156 روستای منطقه 116 روستا آسفالت شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز جاده‌های 20 روستا در دست اقدام هستند و در حدود 15 روستا کار زیرسازی آن انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه نسبت به کل کشور از شاخص بالایی برخوردار هستیم.

 وی درباره وضعیت گازرسانی در حوزه انتخابی خود نیز گفت: در حال حاضر شاخص گازرسانی ما 62 است.

 دلخوش به تعدادی دیگر از فعالیت‌های عمرانی که در صومعه‌سرا صورت گرفته اشاره کرد و گفت: در بخش نوسازی مدارس پیشرفت خوبی داشته‌ایم و در بخش ساخت ورزشگاه نیز 14 باشگاه در منطقه ساخته شده است.

 وی در خصوص پروژه‌های عمرانی گفت: در حال حاضر ساخت یک کمربندی شروع شده است و ساخت پل صومعه‌سرا به آستارا از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است. همچنین در بخش آسفالت داخل شهری و همچنین اگوسازی موفق عمل کرده‌ایم. همین‌طور دیوارسازی رودخانه‌ها از دیگر کارهای عمرانی شهری است که صورت گرفته است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در خصوص مطالبات کشاورزان نیز گفت: گیلانی‌ها زمین کم دارند و همان میزان محصولی که تولید می‌کنند نباید با واردات بی‌رویه توجیه اقتصادی را از دست بدهد.

وی گفت: در جهت جلوگیری از واردات بی‌رویه و تبلیغات بی‌رویه برنج‌های خارجی در صدا و سیما تذکرات زیادی داشته‌ایم و چندین بار وزیر جهاد کشاورزی را احضار کرده‌ایم.

وی افزود: در خصوص معیار‌های سازمان استاندارد و وزارت بهداشت برای این محصولات وارداتی نیز مجلس سکوت نکرده است.

کاظم دلخوش قیمت برگ سبز چای را از دیگر مشکلات کشاورزان منطقه برشمرد و گفت: تلاش کردیم قیمت خرید برگ سبز چای را افزایش دهیم و کشاورزان از قیمت کنونی راضی هستند.

نایب کمیسیون اقتصادی در خصوص فعالیت‌های جاری در کمیسون متبوع خود گفت: در حال حاضر در حال بررسش لایحه امور گمرکی هستیم به این کمیسیون واگذار شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet