هدر موبایل
1389/05/03 16:11:00
سرویس بین الملل
فلاحت‌پیشه با اشاره به آخرین اقدام کنگره آمریکا علیه ایران:

لابی صهیونیسم جو خصومت را بر کنگره حاکم کرده است

**رئیس کمیته سیاست‌خارجی، معتقد است تلاش مجدد کنگره آمریکا برای تحریم ایران نشان از ادامه فضای خصومت و دشمنی علیه ایران در این کنگره است که امکان فعالیت‌های دیپلماسی و مذاکره را از بین می‌برد.

"حشمت الله فلاحت پیشه" در گفتگو با خانه ملت در خصوص تلاش مجدد کنگره آمریکا با همکاری رژیم صهیونیستی در خصوص اعمال تحریم ها و فشارهای جدید علیه ایران اظهار داشت: این اقدامات تایید می کند که فضای حاکم بر کنگره آمریکا یک فضای خصومت علیه ایران است نه فضای دیپلماسی و مذاکره و آنها آماده گفتگو با ایران نیستند.

وی افزود: موضوع خصومت ورزی آمریکایی ها و کنگره این کشور علیه ایران مصداق آماری دارد؛ چرا که در سال آخر حکومت بوش و جمهوریخواهان 24 طرح و قطعنامه علیه ایران صورت گرفت و تنها در یک سال اول حکومت اوباما و دموکرات ها دولت و کنگره این کشور این قطعنامه ها و تحریم ها را به 80 عدد رساندند که یک موضوع بی سابقه بوده است.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با اشاره به موضوع درخواست مذاکره از سوی کنگره آمریکا با ایران، عنوان کرد: با این اقدامات آمریکا  فضا کاملا بحرانی است به ویژه آن بخش ازتحریم ها که اضافه بر قطعنامه های سازمان ملل و یا پیش قراول قطعنامه های آینده از سوی شورای امنیت که توسط آمریکا تحت عنوان تحریم های فلج کننده صورت می گیرد.

فلاحت پیشه گفت: در کنگره آمریکا لابی صهیونیستی به صورت خاصی فعال شده و فضا را بحرانی کرده اند و در این کنگره در واقع نوعی تهیه آتش برای تداوم هجمه ها و فشارها از سوی اوباما علیه ایران صورت می دهند.

نماینده اسلام آباد غرب در مجلس تاکید کرد: در میان مسئولان سیاست خارجی مجلس بحث مذاکره با آمریکا را در دستور کار قرار نگرفته است چرا که ما این درخواست های آمریکا را خالی از محل می دانیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet