هدر اصلی
1387/01/01 21:01:00
سرویس سیاسی

حداد عادل: سال ۱۳۸۶ ‪ سال عزت و استقلال ملت ایران بود

غلامعلی حداد عادل رییس مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه در پیام نوروزی خود سال ‪ ۱۳۸۶ را سال عزت و استقلال ملت ایران دانست و ایستادگی ملت در بهره مندی از حقوق خود در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای را مظهر بارز و مصداق آشکار آن اعلام کرد.

وی مجلس هشتم را مجلس خدمت، تلاش و تعامل سازنده با سایر قوا به خصوص دولت خواند و گفت اعتماد بالای مردم در انتخابات اخیر وظیفه و مسوولیت ما را سنگین تر می‌کند.

حدادعادل در پیام نوروزی خود ضمن تبریک سال جدید به عموم ملت ایران گفت: مردم در سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی با توجه هوشمندانه به توصیه مقام معظم رهبری و با حضور باشکوه خود در پای صندوق‌های رای به نامگذاری سال ۱۳۸۶ از جانب رهبر فرزانه انقلاب به بهترین وجه پاسخ دادند.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: مردم به رغم تبلیغات دشمنان بدمنش نشان دادند به سرنوشت خود علاقه دارند، احساس مسئولیت می‌کنند و نیت دشمن را می دانند.

رییس مجلس شورای اسلامی در این پیام تصریح کرد درصد بالای شرکت‌کنندگان در انتخابات باعث عزت و اقتدار کشور و دلگرمی مسوولان و عزت مجلس شد.

وی انتخابات مجلس هشتنم را عاری از تشنج، التهاب و بحران و عرصه‌ای کاملا رقابتی دانست و گفت این صحنه با شکوه گویای پیشرفت و امید در فضای سیاسی کشور است.

حدادعادل سال گذشته را سالی خوب برای ایران اسلامی دانست و گفت: این سال اگر چه با فراز و فرودهایی همراه بود و بعضا از نظر اقتصادی برای قشرهایی از مردم مشکلات معیشتی به همراه داشت، اما در مجموع سال امید، برکت و توسعه کشور بود.

وی افزود: سال ۱۳۸۶ ‪  سال عزت و استقلال ملت ایران بود و مظهر بارز و مصداق اشکار آن ایستادگی ملت در بهره مندی از حقوق خود در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای بود.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت و مجلس نیز شجاعانه بر سر احقاق حق ملت ایران و حفظ این حق پافشاری کردند، افزود: مجلس که ترجمان انگیزه و نیت ملت است با تصویب قوانین لازم توانست از اراده ملت پشتیبانی کند.

وی افزود:در موضوع هسته‌ای در یک سو منطق و اراده ملت ایران برای حاکمیت بر سرنوشت حفظ استقلال و مقابله با سلطه بیگانه قرار داشت و از سوی دیگر زورگویی بی‌منطقی و بهانه جویی قدرت‌های بزرگ به خصوص آمریکا را شاهد بودیم که درحقیقت همان اهداف استعماری قرن‌های گذشته درقالب الفاظ و عناوین جدید است.

حدادعادل با تاکید بر اینکه خوشبختانه ملت از این مرحله نیز سربلند بیرون آمد گفت: دولت و مجلس پشتیبان ملت و مردم پشتیبان قوای سه گانه و پیشاپیش همگان رهبر معظم انقلاب هستند که برای عزت و استقلال ایران عزیز تلاش می‌کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی با خوب توصیف کردن موقعیت کشور در عرصه بین‌المللی گفت: ایران در منطقه به عنوان کشوری باثبات قدرتمند و موثر شناخته شده است و از نظر علمی اقتصادی و صنعتی روز به روز پیشرفت می‌کند و همگان به آینده روشن تر ایران اسلامی امیدوارند.

حدادعادل در بخش دیگری از سخنانش به تلاش‌های مجلس در سال گذشته اشاره کرد و گفت: به سرانجام رساندن قانون خدمات مدیریت کشوری یکی از اقدامات مهم مجلس در سال ‪ ۱۳۸۶بود که بعد از مذاکرات طولانی به دولت ابلاغ شد و دولت مشغول تدوین آیین نامه آن است.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب لایحه اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 ‪ قانون اساسی گفت: با تایید این سیاست‌های کلی ازجانب رهبر معظم انقلاب و ابلاغ آن به روسای قوا هر یک به اقتضای وظایف و تکالیف خود تلاش کردند این سیاست‌ها را به مرحله اجرا درآورند.

حدادعادل ابراز امیدواری کرد با اجرای این سیاست‌ها شاهد گشوده شدن افقی روشن پیشاپیش فعالان اقتصادی کشور با هدایت و نظارت دولت باشیم تا مردم به عنوان بازیگران اصلی میدان اقتصادی در صحنه‌های عملی فعال تر شوند.

وی تصویب لایحه بودجه سال  1387 ‪ کل کشور را دیگر اقدام مهم مجلس در سال گذشته دانست و گفت: مجلس در لایحه تقدیمی دولت هم ازحیث شکلی و هم محتوایی تغییراتی داد که لازم و مفید بود.

رییس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد: سال 138۷سال خوشدلی، خرمی، سرافرازی، سربلندی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران باشد و اهداف معنوی و الهی نظام که همان سعادت دنیوی و اخروی مردم است محقق شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet