خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/03 17:14:00
سرویس بین الملل
محمدکریم عابدی:

آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر شکست‌هایش به تحریم‌ علیه ایران اصرار می‌کند

**عابدی معتقد است آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر شکست‌ها و درماندگی‌هایش در عراق و افغانستان بحث اعمال تحریم‌ها جدید علیه ایران را مطرح می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خانه ملت درباره تلاش های کنگره آمریکا با همکاری رژیم صهیونیستی برای اعمال فشارها و تحریم های جدید علیه ایران اظهار داشت: در خصوص موضوع هسته ای ایران باید آژانس بین المللی انرژی اتمی این موضوع را دنبال می کرد نه شورای امنیت.

"محمد کریم عابدی" افزود: آمریکا و غرب در مورد فعالیت های صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران پا را فراتر گذاشته و با ارسال پرونده ایران به شورای امنیت به بیراهه رفتند و بهانه های آنان در خصوص فعالیت های ایران کاملا بی منطق بوده و تحت فشارهای ناشی از لابی صهیونیستی است.

نماینده فردوس و طبس در مجلس گفت: این اقدام کنگره آمریکا برای اعمال تحریم های جدید و فشارها علیه ایران نشان دهنده آن است که آنان همواره هیچ منطقی ندارند و نشان از انزجار آنها از شرف و انسانیت و صلح در جهان است که اینگونه خود را نشان می دهد.

عابدی تاکید کرد: آمریکا خود عامل ترور و عامل تروریست پروری در جهان است که به رگبار بستن صدها استاد و اهالی دانشگاه از سوی این کشور نمونه بارز این رفتار خشونت طلبانه و تروریستی آمریکا است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ممکن است که این تحریم ها و فشارها ما را به زحمت بیندازد اما اگر فشارهای آنها و تحریم ها به جایی برسد که خیلی تند باشد قطعا عکس العمل ها و جواب های ناشی از این مسئله را از سوی ایران به عینه خواهد دید.

وی افزود: به نفع جامعه جهانی است که اینگونه رفتارها و بی منطقی آمریکایی ها را به تماشا ننشیند و نسبت به آن بی تفاوت نباشند چرا که روزی آمریکا در امور کشورهایی چون کره، چین و ... دخالت می کرد و بدانند که نوبت به آنها هم می رسد حتی کشورهای اروپایی حامی آمریکا بنابراین نسبت به این اقدامات یکجانبه گرایانه و زورمدارانه آمریکا عکس العمل نشان دهند و مقابل آن بایستند.

این نماینده مجلس یادآور شد: خود اروپایی ها نیز از رفتارها و روند سیاست های انگلیس و آمریکا خسته شده اند و مسائل و معضلات جهانی را زیر سر این دو کشور می دانند.

عابدی این اقدام کنگره آمریکا و اوباما در جهت اعمال دور جدید تحریم ها و فشارها علیه ایران را در جهت لاپوشانی شکست ها و درماندگیشان در افغانستان و عراق عنوان کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet