شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/03 17:29:00
سرویس اقتصادی
جواد آرین منش:

مغایرت واگذاری‌ها با اهداف اصل 44

**عضو کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی با اشاره به واگذاری‌های اخیر اظهار داشت: به طور کلی در واگذاری‌های اخیر با نقیصه بزرگی مواجه هستیم.

"جواد آرین منش" نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه شاهد ورود شرکت‌های شبه دولتی در واگذاری‌ها بوده‌ایم، تاکید کرد: هدف اصلی اجرای اصل 44 قانون اساسی کوچک‌سازی دولت، کم کردن بار دولت و گسترش مشارکت بخش خصوصی و تعاونی‌ها است.

وی ادامه داد: متاسفانه اغلب اینگونه نیست و بنگاه‌ها به شرکت‌های شبه دولتی واگذار می‌شود که این موضوع خلاف روح سیاست اصل 44 قانون اساسی است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقص قانون، اجازه ورود شبه دولتی‌ها را داده است، تاکید کرد: البته در این قسمت ایرادهای قانونی وجود دارد و نباید نقص قانونی را فراموش کرد.

عضو کمیسیون اصل 44 قانون اساسی افزود: در قانون اصل 44 اجازه داده شده است تا شرکت‌های شبه دولتی در کنار بخش خصوصی و تعاونی‌ها در رقابت و مزایده حضور پیدا کنند؛ این مطلب با هدف اصلی سیاست اصل 44 قانون اساسی مغایرت دارد.

وی تاکید کرد: برای رفع این مشکل در کمیسیون اصل 44، کمیته ای جهت رفع مشکلات قانونی اصل 44 تشکیل شده است و در صدد اصلاح حضور شبه دولتی‌ها در واگذاری‌ها هستیم.

آرین منش با بیان اینکه واگذاری به تعاونی‌ها طبق قانون اصل 44 قابل قبول است، تصریح کرد: اصل 44 واگذاری به تعاونی‌ها را درست و صحیح می‌داند، اما بحث بر سر این است که تعاونی کارکنان ابتکاری در خصوص مدیریت بنگاه‌ها و اداره آنها ندارد و در نهایت سهام آنها از سوی دولت اداره خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet