انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/03 18:21:00
سرویس سیاسی
نماینده مردم خرم آباد در مجلس:

استاندار به مشکل بیکاری استان توجه کند

**نماینده مردم خرم آباد در مجلس گفت: حضور استاندار جدید در لرستان موجب پویایی و تحول خواهد شد که این امر از انتظارات مردم این استان است. اما در صدر مسائلی که مردم و نمایندگان این استان مطرح می‌کنند و موجب بروز مشکلات بسیاری شده، مسئله بیکاری است.

رضا رحیمی نسب در گفتگو با هفته نامه بامداد درباره مشکلات استان لرستان و انتصاب استاندار جدید می‌گوید: ضمن تشکر از زحمات استاندار سابق، آقای دهمرده استاندار جدید لرستان شروع به فعالیت کرده‌اند که البته این امر از حدود دو هفته پیش در تهران و پس از معرفی ایشان به عنوان استاندار لرستان آغاز شده است.

وی در ادامه با توجه به نیازهای استان لرستان می‌گوید: حقیقت این است که این استان نیازمند تغییر، تحول و یک مدیریت پویاتر و پا به کارتر بود که بتواند از دردهایی که در استان وجود دارد بکاهد. از همین رو ضمن تقدیر از هیأت دولت به ویژه رئیس‌جمهور در انتخاب فردی با تجربه و با برنامه و پر تلاش امیدواریم شاهد حرکات جدید در عرصه توسعه و آبادانی لرستان باشیم.

رحیمی نسب در ادامه درباره نحوه همکاری با استاندار جدید برای رفع مشکلات استان افزود: واقعیت این است که ما هم باید شرایط را برای ایشان فراهم کنیم و با وحدت، یکدلی و همراهی از صرف هزینه‌های بیهوده و اتلاف وقت جلوگیری کنیم. باید ایشان را از حواشی دورکنیم. مردم و نمایندگان هم توقع خود را به نمایندگی از دولت از ایشان می‌خواهند.

نماینده مردم خرم آباد درباره توقعات مردم از استاندار جدید خاطر نشان می‌کند که ما توقع داریم برای چند کار کلان در استان برنامه‌ریزی و پیگیری شود. مشکل اصلی استان که متأسفانه کسب رتبه اول در کشور را به همراه داشته بحث بیکاری است.

این مورد در حالی اتفاق افتاده که جوانان با قابلیت‌ها و توانایی‌های بالا از آن رنج می‌برند. انتظار ما از استاندار جدید این است که تمام وقت، برنامه و توان خود را از نظر سخت‌افزاری و نرم افزاری برای افزایش اشتغال در استان به کار گیرند. ما واقعاً مشکل اشتغال داریم. هر خانه چند تحصیلکرده بیکار دارد و انتظار مردم حل این مشکل است.

وی در ادامه توضیحات خود درباره معضل بیکاری می‌افزاید: ما هم به عنوان نماینده در کنار ایشان برای رهایی مردم استان از این درد مزمن و معضل تلاش می‌کنیم. رحیمی‌نسب درباره تغییراتی که در استان لرستان نیز روی داده است می‌گوید: ما در دو سال گذشته که به عنوان نماینده به مردم خدمت کرده‌ایم، دیده‌ایم که به لطف خدا و تلاش دولت و همکاری و پیگیری نمایندگان، استان شاهد شکل‌گیری تغییرات گسترده‌ای است.

نماینده خرم آباد گفت: البته ما برای رفع مشکلاتی مانند بیکاری نیاز به توسعه زیرساخت‌ها داریم. تا زمانی که جاده‌های استان مطلوب و استاندارد نباشند هیچ سرمایه‌گذاری به استان نمی‌آید. تا راه‌های مواصلاتی مرکز استان به راه‌آهن اتصال پیدا نکند و پروازهای نامنظم مرکز استان اصلاح نشوند، این مشکلات برطرف نمی‌شوند. در حال حاضر کسی با اتوبوس و خودروی شخصی به این محل نمی‌آید. امروز تسریع در زمان یکی از نکات مثبت مدیریت زمان است. ما برای این بخش هم فعالیت‌هایی را آغاز کرده‌ایم و برنامه داریم که راه‌های منتهی به مرکز استان چهار بانده شوند. در حال حاضر ماده 32 بیشتر این پروژه‌ها اخذ شده و به عبارت بهتر این پروژه‌ها در ردیف ملی قرار گرفته‌اند. بحث راه‌آهن نیز مراحل پایانی ماده 32 را پشت‌سر می‌گذارد.

امروزه در بحث فضاهای شهری خرم آباد هم خوشبختانه اقدامات خوب عمرانی انجام شده است. به طور کل در زیرساخت‌ها برنامه‌های خوبی شروع شده است. نماینده مردم خرم آباد در ادامه با اشاره به اهمیت و نقش گردشگری در توسعه استان می‌گوید: لرستان می‌تواند قطب گردشگری شود به شرط اینکه لرستان توسط دولت به ایرانیان و حتی جهانیان معرفی بشود. این استان از نظر دارا بودن آثار تاریخی و طبیعی بی‌نظیر است. شاهد این امر نیز سابقه تاریخی10 هزار ساله آن است. آثار کشاورزی تاریخی در این استان وجود دارد و متأسفانه ما در هر دو بخش تاریخی و طبیعی مورد بی‌لطفی قرارگرفته‌ایم. شما در هر گوشه‌ای از لرستان یک منظره طبیعی زیبا می‌بینید. بیشترین پل‌های تاریخی از زمان ساسانیان تا امروز در لرستان ساخته شده است و ما بیش از 100 پل تاریخی داریم که امروز نیازمند مرمت و بازسازی هستند.

 وی در ادامه درباره درخواست نمایندگان استان برای اهمیت دادن به آثار تاریخی استان می‌گوید: درخواست ما از دولت این است که در سفر جدید استانی، لرستان را به عنوان پایتخت پل‌های تاریخی استان معرفی کند. در این زمینه هم مکاتبات زیادی با نهادهای مسئول داشته‌ایم اما به نظر می‌رسد این اقدام مورد توجه مسئولان نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet