خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/05/03 20:49:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی با اشاره به 4 کشته در آتش سوزی پتروشمی بوشهر

خسارت زیاد است؛ بعید می‌دانم در کوتاه مدت به تولید برگردد

**نماینده بوشهر با اشاره به حادثه دیشب(۲ مرداد) در پتروشیمی بوشهر گفت: میزان خسارت‌های این پتروشیمی به حدی بالاست که بعید می دانم تا چند ماه آینده این واحد بتواند به کار خود ادامه دهد.

«غلامعلی میگلی نژاد»، در این باره به خبرگزاری خانه ملت گفت: متاسفانه در این آتش سوزی چهار نفر از کارکنان این واحد پترشیمی کشته شدند و با توجه به اینکه تعداد مفقودشده ها بالاست به نظر می رسد تعداد کشته ها متاسفانه بیشتر شود.

به گفته بخشدار خارگ علت آتش سوزی انفجار بویلر مرکزی واحد قدیم مجتمع پتروشیمی خارک است ولی هنوز میزان خسارت در این پتروشیمی اعلام نشده و هم اکنون میزان خسارت در حال بررسی است.

آتش این واحد پتروشیمی بعد از حدود 24 ساعت به دست ماموران آتش نشانی خاموش شد و به گفته عضو کمیسیون انرژی مجلس تعدادی از زخمی های این حادثه به بیمارستان خارگ منتقل و بقیه نیز به بوشهر آورده شده اند.

مجتمع پتروشیمی خارگ در سال ۱۳۴۸ برای بازیافت پروپان، بوتان، نفتا و گوگرد از گازهای استحصالی چاه های حوزه نفتی فلات قاره ایران احداث و در سال ۱۳۷۳ برای جلوگیری از هدررفت گازهای سبک تولید شده در فرآیند مجتمع و تبدیل آن به فرآورده های با ارزش افزوده بالا، واحد متانول خارگ ساخته شد.

پتروشیمی خارگ جزء پتروشیمی‌های غیر دولتی و سهام آن متعلق به صندوق بازنشستگی و پس انداز کارکنان شرکت ملی نفت ایران، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی،‌ شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری بانک ملی، شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری،‌ صندوق بازنشستگی کشوری،‌ شرکت سرمایه‌گذاری شیمیایی و سلولزی تامین و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet