خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/04 07:44:00
سرویس سیاسی

معاون وزیر دفاع آمریکا خواستار تصویب استارت _2 در کنگره و دوما شد

**معاون وزیر دفاع آمریکا خواستار تصویب پیمان جدید کنترل تسلیحاتی آمریکا و روسیه در پارلمان‌های دو کشور شد.

به گزارش خانه ملت به نقل از شبکه خبری فاکس نیوز، معاون وزیر دفاع آمریکا در ارتباط با تعامل میان آمریکا و روسیه و پیمان جدید کنترل تسلیحاتی، خواستار همراهی پارلمان های دو کشور برای رسیدن به تفاهم در زمینه کنترل و کاهش زرادخانه های تسلیحات هسته ای دو کشور شد.

در ادامه این گزارش آمده است: "جیمز میلر" همچنین هشدار داد، اگر پیمان جدید کنترل تسلیحاتی درباره کاهش زرادخانه های تسلیحات هسته ای آمریکا و روسیه در پارلمان های دو کشور تصویب نشود، احتمالا فرصتی برای دستیابی به یک پیمان دیگر در زمینه کنترل تسلیحات وجود نخواهد داشت.

گفتنی است، چندی پیش روسای جمهور دو کشور، یک موافقت نامه که به موجب آن میزان تسلیحات اتمی عملیاتی هر کشور 30 درصد کاهش خواهد یافت، تکمیل کردند.

این پیمان جایگزین پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک موسوم به (START) که در سال 1991 بین دو کشور ایالات متحده و شوروی سابق منعقد شد، و همچنین پیمان مسکو در سال 2002 خواهد شد.

طبق این موافقتنامه هر یک از دو کشور نباید بیش از 1,550 کلاهک اتمی داشته باشد، که این تعداد 30 درصد از محدودیت تعیین شده در پیمان مسکو – 2,200کلاهک اتمی برای هر کشور – کمتراست. همچنین طبق این پیمان، تعداد پرتاب کننده های موشک های بالستیک قاره پیما (ICBM)، پرتاب کننده های موشک های بالستیک از زیردریایی (SLBM)، و بمب افکن های دوربرد با قابلیت حمل تسلیحات اتمی – عملیاتی و غیرعملیاتی – هر کشور به 800 عدد محدود خواهد شد.

این موافقتنامه همچنین به صورت جداگانه تعداد موشک های بالستیک قاره پیما (ICBM)، موشک های بالستیک پرتاب شونده از زیردریایی (SLBM)، و بمب افکن های دوربرد با قابلیت حمل تسلیحات اتمی عملیاتی هر کشور را نیز به 700 عدد محدود می کند.

کنگره آمریکا و دومای روسیه اعلام کردند تصمیم ندارند به زودی این پیمان را بررسی کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet