هدر اصلی
1389/05/04 09:06:00
سرویس بین الملل
سیدحسین نقوی‌حسینی:

ایران باید روسیه را تحت فشار دیپلماتیک قرار دهد

**نقوی‌حسینی با اشاره به انتقادات رئیس‌جمهور از سیاست‌های روسیه، آمریکا و غرب در تشکیل سناریو علیه ایران، گفت: روسیه در زمینی بازی می‌کند که آمریکا آن را طراحی کرده است.

"سیدحسین نقوی حسینی" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خانه ملت در خصوص انتقادات رئیس جمهور از سیاست های روسیه در همراهی آنها با آمریکا علیه ایران، اظهار داشت: سوابق سیاست خارجی روسها نشان می دهد که آنها برای تامین منافع خود پایبند به تعهدات و اصول پذیرفته شده در مناسبات بین المللی نیستند.

وی تاکید کرد: ایران باید در خصوص اجرای تعهدات روسیه در قبال کشورمان، آنها را تحت فشار دیپلماتیک قرار دهد.

نقوی حسینی به تاخیرات مکرر روسیه در راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر اشاره کرد و گفت: در روند راه اندازی این نیروگاه بارها و بارها خلف وعده مقامات روسی را شاهد بوده ایم و در پروژه های همکاری نفت و گاز و همچنین توافق در رژیم حقوقی دریای خزر نشان داده اند که صرفا برای منافع خودشان تلاش می کنند و به تعهداتی که با غربی ها دارند بیشتر توجه می کنند.

نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی انتقاد رئیس جمهور از این سیاست های روسیه در همراهی با آمریکا را به جا و درست خواند.

وی به تحریم های اعمالی اخیر آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: در این تحریم ها که کنگره آمریکا و شورای امنیت با دخالت این کشور علیه ایران صورت دادند مجددا روس ها تسلیم اراده و تصمیم آمریکایی ها شدند و همراهی خود با سیاست های آنان را نشان دادند و وارد بازی علیه ایران شدند در حالیکه ایران انتظار داشت روسیه از این سیاست های خصمانه آمریکا پیروی نکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: روسیه در زمینی بازی می کند که آمریکا آن را طراحی کرده است.

این نماینده مجلس همچنین در خصوص نحوه برخورد ایران با این سیاست های روسیه اظهار داشت: ایران باید از طریق دیپلماتیک، مذاکره و گفتگو از حقوق ملت دفاع کند و روسها را برای اجرای تعهداتشان در قبال ایران تحت فشار دیپلماتیک قرار دهد.

وی همچنین عنوان کرد ایران می تواند از طریق مراجع بین المللی رفتارهای روسیه را مورد مواخذه قرار دهد چرا که در عرصه بین الملل همواره مراجعی برای بررسی تعهدات و قراردادهای کشورها وجود دارد و ما می توانیم با اقدام و مراجعه به این نهادهای بین المللی نسبت به عدم اجرای تعهدات روسیه و دفاع از حقوق خود اقدام کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet