هدر اصلی
1389/05/04 08:40:00
سرویس بین الملل
سیدعلی آقازاده:

برای مقابله با اقدامات تروریستی باید علل و ریشه آن بررسی شود

**آقازاده معتقد است مهم‌ترین راهکارها و اقدامات در جهت مسدود کردن فعالیت‌های تروریست‌ها در کشور، بررسی علل و ریشه‌های وقوع اقدامات تروریستی است.

"سید علی آقازاده" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خانه ملت با بیان این مطلب افزود: اقدام تروریستی که اخیرا در زاهدان به وقوع پیوست در راستای ضربه زدن به وحدت شیعه و سنی و اختلاف افکنی بین وحدت ملت بود.

نماینده رشت ارتباط گسترده میان تروریست ها با آمریکایی ها، رژیم صهیونیستی و پاکستان را عاملی در جهت ایجاد مشکلات و خسارت هایی برای ایران عنوان کرد و گفت: این حادثه اخیر نیز با همکاری این عوامل صورت گرفت که باعث ایجاد این خسارت ها شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس لزوم مقابله ریشه ای با این دست اقدامات و مقابله با گروهک های تروریستی تاکید کرد.

آقازاده در بیان راهکارهایی در جهت مقابله با اقدامات و فعالیت های تروریستی توضیح داد: مقابله سخت و پیگری جدی مبارزه در این خصوص با تروریست ها و همچنین بحث کنترل و انسداد مرزها و جلوگیری از تردد ضد انقلاب ها به داخل خاک کشور و از همه مهم تر واگذاری امنیت منطقه به خود مردم منطقه با توجه به اتحاد خوبی که میان شیعه و سنی وجود دارد می تواند در جهت مقابله با فعالیت ها تروریست ها موثر باشد.

وی افرادی را که عامل عملیات تروریستی می شوند افرادی دانست که خواهان توسعه و پیشرفت استان و منطقه نیستند و خواهان آن هستند که منطقه و استان نا‌امن بوده و اوضاع آن در شرایط بحرانی باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ابراز امیدواری کرد با اقدامات چشم گیری که در جهت توسعه استان سیستان و بلوچستان و منطقه شرق کشور صورت گرفته شاهد پیشرفت روز افزون این استان با توجه به توانایی ها و ظرفیت های این منطقه باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet