هدر موبایل
1389/05/04 10:20:00
سرویس سیاسی
بادامچیان:

احزاب در شرایط تهدید و تحریم‌ در حفظ انسجام جامعه موثرند

**نایب رییس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر نقش موثر احزاب و گروه‌های سیاسی در حفظ انسجام جامعه در شرایطی که نظام‌ جمهوری اسلامی با تهدیدها و تحریم‌های مواجه است، عنوان کرد:عملکرد احزاب و گروه‌های سیاسی تاکنون در شرایط مشابه که علیه کشورمان تحریم‌ها و تهدیدهایی وجود داشته قابل قبولی ارزیابی می‌شود.

"اسدالله بادامچیان" در گفت ‌و گو با خبرنگار پارلمانی خانه ملت تاکید کرد که در این مقطع نیز همه احزاب و گروه ها باید تلاش کنند که با حفظ همه‌ اختلاف‌نظرها و دیدگاه‌ها در مقابل دشمن متحدانه بایستند.

وی با بیان اینکه احزاب در کشور ما دارای مشترکات و مفتراقاتی هستند که از جمله‌ این مشترکات مسائل کلان کشور و اصول قانون اساسی است ادامه داد: همه‌ احزاب کشور ایران، نظام جمهوری اسلامی را قبول دارند، البته اختلافات و تفاوت‌هایی احزاب با یکدیگر دارند که این مسئله بسیار طبیعی است و وجود احزاب گوناگون هم به خاطر همین اختلاف‌نظرها است والا نظام تک‌حزبی می‌شد.

عضو حزب موتلفه‌ی اسلامی، اختلاف احزاب را در مبانی و اصول ندانست و در عین حال، گفت: این اختلاف‌ها در برداشت‌ها از قانون اساسی است که البته مشکلی هم ایجاد نمی‌کند. کما اینکه در اسلام نیز اختلاف‌نظر منع نشده است و حتی این حدیث را از پیامبر داریم که اختلاف در بین امت من رحمت است چرا که در نهایت همه به مبانی من به عنوان امت عمل می‌کنند و محور، امامت‌پذیری و مبانی اسلام است.

بادامچیان با تاکید به اینکه در این راستا اختلاف‌نظرها به پیشرفت افکار و باز شدن ذهن و رسیدن به مطلوب‌ها می‌انجامد و تنها آنچه  بد است تنازعات است ادامه داد: خداوند با منع اصل تنازع می‌فرماید که با یکدیگر جنگ نکنید و بر روی هم سنگ نزنید و برخوردهای حذفی نداشته باشید بلکه در هر شرایطی با یکدیگر همراهی کنید.

وی با تاکید به اینکه اختلاف‌نظرها باید برادرانه  حل شود در عین حال تاکید کرد که در برخی موقعیت‌ها و زمان‌های خاص که منافع ملی و حیاتی کشور در معرض تهدید قرار می‌گیرد همه باید با یکدیگر یکی شده و با وحدت در مقابل دشمن بیاستند.

بادامچیان با اظهار این مطلب که در کشور ما مجموعه‌ی گروه‌ها و احزاب در کلان با یکدیگر اختلافی ندارند، گفت: به غیر از دوران فتنه که برخی احزاب با فتنه‌گران متحد شده‌اند سایرین خوب عمل کرده‌اند و تاکنون نیز در شرایط مشابه که علیه کشورمان تحریم‌ها و تهدیدهایی وجود داشت احزاب و گروه‌های سیاسی عملکرد قابل قبولی داشتند

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet