ایام محرم 1398
1389/05/04 10:30:00
سرویس سیاسی
جلالی تاکید کرد:

اولویت بازسازی سیاسی

**نماینده مردم شاهرود گفت: برای تحقق جامعه‌ای با نشاط از منظر سیاسی باید در گام نخست امید را در بین مردم تقویت کرد.

"کاظم جلالی" در گفتگو با هفته نامه کویر خاطرنشان کرد: به هر میزانی که امید دربین مردم تقویت شود، نشاط سیاسی مشهودتر خواهد شد بنابراین نشاط سیاسی در گرو نشاط اجتماعی است که آن هم به شرطی محقق خواهد شد که نشاط در تک تک افراد به وجود بیاید.

وی همچنین ادامه داد: باید رقابت سیاسی تعریف شده و نتایج آن توسط گروه‌های سیاسی به رسمیت شناخته شود. اگر این موضوع نهادینه شود، دیگر هر رقابت سیاسی به دعوا و جنجال تبدیل نمی‌شود و گروههای سیاسی می‌توانند در کنار هم به فعالیت بپردازند و جامعه به خاطر فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی با نشاط می‌شود.

جلالی با بیان این مطلب که باید اهداف محوریت داشته باشد تا کشور در مسیر توسعه و پیشرفت قرار بگیرد اظهار داشت: باید اهداف جامعه که همانا بنا کردن جامعه‌ای اخلاقی است محقق شود و دین و اخلاق که شالوده این جامعه است، مورد توجه قرار گیرد. در این صورت می‌توان جامعه‌ای سالم و در عین حال با نشاط داشت.

نماینده مردم شاهرود تصریح کرد: باید افراد نسبت به هم نگاه خوبی داشته باشند و عینک بدبینی را از روی چشمان خود بردارند زیرا در این صورت است که نشاط در درون جامعه تزریق می‌شود، در غیر این صورت امکان ندارد که فضای فعالیت در عرصه سیاست به وجود بیاید واین عرصه شاهد پویایی باشد.

وی با تاکید بر این که حاکمیت برای ایجاد فضایی بانشاط بایستی بازسازی سیاسی را در دستور کار قرار دهد، افزود: برای نیل به این هدف گروه‌های سیاسی در درون نظام باید خود را احیا نموده و از اشتباهات گذشته خود درس بگیرند تا بتوانند زمینه فعالیت مجدد خود را فراهم کنند و بار دیگر به عرصه سیاسی برگردند.

جلالی افزود: حاکمیت برای بستر‌سازی می‌تواند فضایی را فراهم کند که اگر جریانی دچار خطا شد و بعد اشتباه خود را اصلاح نمود، بتواند به عرصه سیاسی برگردد بنابراین، این ظرفیت باید در حاکمیت به وجود بیاید که در صورت تحقق این نکات نشاط سیاسی در جامعه حاصل خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet