هدر موبایل
1389/05/04 10:59:00
سرویس سیاسی
علی بنایی:

دست آمریکا، پشت پرده فاجعه زاهدان هویداست

**"علی بنایی" نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی در نشریه ۱۹دی قم دیدگاه خود را نسبت به توطئه‌های غرب به ویژه آمریکا در ناامن جلوه دادن مناطقی از ایران و پاشیدن تخم آشوب و تفرقه در کشور مطرح کرده که متن آن چنین است:

دشمنان مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با اجرای حوادثی مانند انفجار فاجعه‌بار زاهدان که باعث شهید و مجروح شدن چندین نفر از هموطنان‌مان شد، درصدد القای این مطلب هستند که دو طایفه بزرگ اسلامی (شیعیان و اهل سنت) همواره با یکدیگر درگیر بوده‌اند و نظام جمهوری اسلامی قادر به حل اختلافات آنان نیست.

قرائن و شواهد حاکی از این است که سازمان‌های اطلاعاتی موساد و سیا، در طراحی و برنامه‌ریزی این ترور ناجوانمردانه دست داشته‌اند و سرنخ این حادثه و حوادثی از این قبیل، به اوایل انقلاب و دهه 60 برمی‌گردد، روزگاری که ترورها بسیار بیش از این بود و اتفاقات دردناکی مانند شهادت بزرگان انقلاب شکوهمند اسلامی می‌افتاد.

عوامل آمریکا و ایادی آن، با استخدام عده‌ای جاهل و آموزش عملیات و شیوه‌های تروریستی به این افراد، آنها را برای انجام عملیات بمب‌گذاری در مناطق حساس و محل زندگی طوایف اسلامی تربیت می‌کنند.

با نگاهی به بمب‌گذاری در مسجد جامع زاهدان در هنگام برگزاری جشن میلاد امام حسین، به راحتی درمی‌یابیم که حمله به این مکان مقدس، تنها می‌تواند با یک هدف که آن هم دامن زدن به نفاق و تفرقه است، صورت گرفته باشد.

نگاهی به فداکاری عده‌ای از مردم عزیز حاضر در این فاجعه تروریستی، در جلوگیری از ورود فرد حامل بمب به مسجد و انجام عملیات انتحاری، به دشمنان نشان می‌دهد که اگر آنان با عملیات انتحاری دست به کشتن اشخاص بی‌گناه می‌زنند، نظام اسلامی، افرادی را تربیت کرده است که آگاهانه، شجاعانه و با عشق و علاقه به نظام، با عملیات‌های تروریستی مقابله کرده و فداکارانه مانع از ضربه زدن دشمنان به نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌شوند.

مردم عزیز ایران، در جای جای این کشور عزیز اسلامی، باید آگاه باشند که دشمن به دنبال ایجاد شکاف بین مسلمانان است، بنابراین باید با هوشیاری این حوادث را دنبال کنند.

این حادثه و حوادثی از این دست را می‌توان با ناکامی آمریکا در ربایش شهرام امیری در ارتباط دانست، چرا که اینکه آمریکا برای جبران ناکامی خود دست به حیله‌گری بزند، دور از ذهن نیست، البته تحلیل حوادث پشت پرده برعهده مسئولان امنیتی است، اما آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر ناکامی خود در ربودن شهرام امیری، شهروند و دانشمند هسته‌ای ایرانی، دست به چنین اقداماتی می‌زند تا اذهان مردم از واقعیت‌های اجتماعی منحرف شود.

در پایان، این درخواست را از نیروهای امنیتی کشور دارم که با جریان‌های فاسد و محاربی که دست به اقدامات این‌چنینی می‌زنند، به شدت مقابله کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet