خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/04 11:08:00
سرویس سیاسی

انتقاد نماینده آبادان از اجرا نشدن پیشنهاد مقام معظم رهبری پس از 14 سال

**نماینده آبادان درمجلس شورای اسلامی با انتقاد از بیکاری موجود دراستان خوزستان اعلام کرد: اگر پیشنهاد مقام معظم رهبری در سفر سال ۷۵ به استان اجرا می‌شد بنا به فرموده ایشان چهره خوزستان عوض می شد.

"سیدعلی موسوی جرف" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به بیکاری موجود در استان خوزستان، گفت: یکی از طرح های اشتغالزایی که مقام معظم رهبری در سفر سال 75 به خوزستان پیشنهاد کردند آباد کردن 800 هزار هکتار از زمین های استان برای کشاورزی بود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مزایایی که طرح پیشنهادی مقام معظم رهبری برای رفع مشکلات خوزستان از جمله بیکاری دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در استان 3 بار در سال از زمین های کشاورزی می شود برداشت کرد این امر موجب خودکفایی در محصولات کشاورزی می شود.

وی صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای حاشیه خلیج فارس علاوه برتامین نیاز داخل را از دیگر مزایای طرح پیشنهادی مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: با توجه به وضعیت بیکاری در خوزستان که بیداد می کند اجرای پیشنهاد رهبری می تواند ضمن اشتغالزایی برای مردم منطقه، برای استان های همجوار نیز اشتغال ایجاد نماید.

نماینده آبادان همچنین با اشاره به سفر بعدی مقام معظم رهبری به استان خوزستان در سال 85، گفت: مقام معظم رهبری در سفری که 10 سال پس از سفر اول به خوزستان داشتند اشاره فرمودند چنانچه آن پیشنهادی که برای آباد کردن زمین های کشاورزی در سال 75 داده بودند اجرا می شد، چهره خوزستان عوض می شد.

موسوی جرف با اعلام اینکه متاسفانه پیشنهاد رهبر معظم انقلاب پس از گذشت 14 سال هنوز اجرایی نشده است، افزود: دلیل آنرا عدم تامین آب از سوی وزارت نیرو می دانم.

وی با انتقاد از انتقال آب از سرشاخه های رودخانه های کارون و دز به استان های دیگر، خاطرنشان کرد: این انتقال آب به مناطق دیگر در حالی با صرف هزینه های هنگفت برای یک فصل کاشت صورت می گیرد که دراین استان با همان آب می توان سه بار درسال محصول برداشت کرد.

نماینده آبادان با مغایر دانستن اقدامات وزارت نیرو با فرمایشات مقام معظم رهبری، تصریح کرد: دست هایی در وزارت نیرو است که مانع اجرای طرح رهبری می شود.

وی اضافه کرد: وزارت نیرو نباید زیر بار این برود که از آب خوزستان برای مصارف دیگر به غیر از بخش کشاورزی استفاده شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس براین اساس نتیجه گیری کرد؛ اگرثبات مدیریتی و مشکل بیکاری درخوزستان حل شود، خودکفایی دربیشتر محصولات کشاورزی برای کشور حاصل خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet