خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/04 11:10:00
سرویس سیاسی

خرسندی کنگره آمریکا از خبر کناره‌گیری رئیس بی.پی

**نمایندگان کنگره آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از خبر کناره‌گیری رئیس کارتل نفتی بی.پی که از او به عنوان مسئول گسترش بحران نشت نفت در خلیج مکزیک نام برده می‌شود، ابراز خرسندی کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل از بی.بی.سی، نمایندگان کنگره امریکا، از بابت خبر کناره گیری رئیس کارتل نفتی بریتیش پترولیوم ابراز خرسندی کردند.

در ادامه این گزارش آمده است: "تونی هیوارد" رئیس بریتانیایی شرکت نفتی بی.پی درحال مذاکره در مورد شرایط کناره گیری از مقامش است و  احتمال دارد "باب دادلی" همکار آمریکایی هیوارد جای او را بگیرد. دادلی مسئول عملیات پاکسازی نفت در خلیج مکزیک بوده است. 

نمایندگان کنگره آمریکا در بیانیه ای ضمن ابراز خوشحالی از رفتن تونی هیوارد اعتقاد دارند که شرایط سخت در خلیج مکزیک به دلیل شکست او در زمینه هدایت بحران نشت نفت، تا سال ها ادامه خواهد یافت.

در ادامه این بیانیه آمده است: هدایتگران تازه بی.پی برای تصحیح میراث به جا مانده توسط هیوارد که لکه پاک نشدنی آن در خلیج مکزیک به جا می ماند، با وظیفه سنگینی روبرو هستند.

گفتنی است، هرچند بی.پی از مدتی قبل برای تغییر در راس شرکت آماده می شد، این شرکت منتظر حصول پیشرفت در زمینه مهار نشت نفت و امکان سنجش هزینه مالی فاجعه بود.

انتظار می رود بی.پی هزینه ای تا 30 میلیارد دلار برای سرپوش گذاشتن بر چاه، رسیدگی به ادعاهای غرامت و جریمه، اعلام کند که به معنی ضرری عظیم در سه ماهه دوم خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet