خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/04 11:40:00
سرویس اقتصادی
محمد رضا خباز :

طی چهار سال گذشته معوقات بانکی 5 برابر شده است

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است:مسئولان دولت به جای اینکه وقت خود را برای چند میلیون خرده پرونده معوقه بانکی هدر دهند، بهتر است روی یک پرونده دانه درشت کار کنند.

"محمد رضا خباز" نماینده مردم کاشمر در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: با نگاه به پرونده های معوقه بانکی در می یابیدکه بدهی تعداد زیادی از وام گیرندگان در حدود 5 تا 10 میلیون تومان است در حالی که چند پرونده دانه درشت معوقاتی به میزان 700 تا 800 میلیارد تومان دارند.

وی ادامه داد:  تعداد پرونده دانه درشتها اندک است اما میزان معوقات آنها یک میلیون برابر پرونده های کوچک است، این درحالی است که اگر یک نفر از دانه درشتها معوقه خود را پرداخت کند درصد عظیمی از مشکلات بانکها حل می شود.

نماینده کاشمر خاطر نشان کرد: یکی از دلایلی که بانکها کارایی ندارند فشاری است که دولت برای پرداخت بی ضابطه تسهیلات به بانکها وارد کرد و در پی آن پرداختهای کارشناسی نشده  میزان معوقه بانکها چندین برابر شد.

خباز یاد آور شد: بنده در سال 85 طی مقاله ای پیش بینی کردم که پرداخت تسهیلات به افرادی که استحقاق ندارند میزان معوقه های بانکی را 5 برابر می کند و امروزپس از گذشت چهار سال می بینیم  که متاسفانه آن پیش بینی محقق شده و معوقات بانکی از 11 هزار میلیارد تومان به 55 هزار میلیارد تومان رسیده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بازگردانده نشدن معوقات بانکی را برای اقتصاد کشور خطرناک خواند و تصریح کرد: بازگردانده نشدن معوقات بانکی برافزایش نرخ  تورم، عدم رشد زیر ساختها، از بین رفتن بنگاههای اقتصادی و ناکارآمدی بانکها موثر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet