شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/04 11:45:00
سرویس اقتصادی
جهانبخش محبی نیاباانتقادازواردات بی رویه محصولات چینی به کشور:

راه نجات هوشمندی تصمیم گیران است

**عضو کمیسسیون اقتصادی معتقد است: رقابت، سرعت و زیبایی مالکیت را از بازار و حتی منازل ما می‌گیرند و منازل را به بازارچه های مصرف تبدیل می‌کند، اکنون وقت آن است که به خود بیاییم.

جهانبخش محبی نیا عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص واردات محصولات چینی به کشور گفت: برای زنده نگه داشتن اقتصاد باید چشمها را باز کرد و از اینکه با توسل به زورجلوی ذائقه مردم را گرفت پرهیز نمود.

وی با اشاره به یکه تازی چین در ارائه محصولات مختلف به بازارهای جهانی ادامه داد:  فضای حاکم بر انتخاب در جهان به زیبایی و پایین بودن قیمت ها بر می گردد. کیفیت، زیبایی و ارزانی ساختار مصرف جهانی را تشکیل می دهد، بنگاههای اقتصادی و بازارهایی که به هر دلیل خودشان را به این سطح از رشد رسانده اند دست به جیب مصرف کنندگان می برند.

نماینده میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درباره رجوع به تولیدات داخلی خاطر نشان کرد: اگر  هنگام روز با توسل به زور جلوی مصرف را بگیریم مصرف کننده شب با استفاده از تاریکی، سیم خاردارها را کنار خواهد زد؛ دیوارها را خراب می کند و از سر دوستی و نیاز با نگهبانان تامل برقرار خواهد کرد و با خارج اقتصاد ملی پیوند ارگانیک بر قرار می کند.

این عضو کمیسسیون اقتصادی درباره مصرف گرایی در کشور تاکید کرد: رقابت، سرعت و زیبایی مالکیت را از بازار و حتی منازل می‌گیرد و از منظر مصرف منازل را به بازارچه  تبدیل می‌کند،اکنون وقت آن است که به خود بیاییم.

عضو کمیسیون اقتصادی درمورد راه برون رفت از وضعیت اقتصادی حاکم بر کشور یاد آور شد: آنچه ما را از این مخمصه نجات خواهد داد هوشمندی تصمیم سازان، تصمیم گیران و بازیگران است، باید مقداری خود را مذمت کنند که می خواهند مشکلات را با محدودیت تامین کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet