روز مجلس
1389/05/04 12:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابطحی:

دامن زدن به اختلافات میان قوا راهبرد جدید دشمن است

**نماینده مردم خمینی‌شهر ضمن تاکید بر لزوم وحدت هر چه بیشتر میان قوا گفت: دامن زدن به اختلافات میان قوا راهبرد جدید دشمن است.

سید محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، ضمن تاکید بر لزوم تقویت وحدت هر چه بیشتر میان قوای کشور اظهار داشت: بزرگترین رمز پیروزی ما طبق فرمایشات امام (ره) توحید کلمه و کلمه توحید بود.

وی افزود: اگر دقت کنیم می‌بینیم که رمز انقلاب اسلامی ما همین دو مسئله است بر این اساس اگر در وحدت ارگان‌ها و قوای کشور اختلاف ایجاد شود و یا در شعارهای انقلاب دچار تفرقه و دو دستگی شویم و شعارهای انقلاب به شعارهای دنیوی تبدیل شود اختلافات گسترش خواهد یافت.

ابطحی با بیان اینکه متاسفانه عده‌ای در سه قوه وجود دارند که به اختلافات دامن می‌زنند ادامه داد: برخی سعی دارند به اختلافاتی که حتی اصالت ندارد به نوعی دامن بزنند و با سخنان خود برخی مسائل را مطرح کنند که باعث اختلاف می‌شود.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس خاطرنشان کرد: بر اساس قانون اساسی اختلاف سلایق موجود در کشور به گونه‌ای عالی تبدیل به وحدت می‌شود چرا که جایگاه و وظایف تمام قوا در قانون اساسی ما مشخص است و راه حل اختلافات در قانون اساسی مشخص شده است.

وی با اشاره به برخی رسانه‌ها منتسب به برخی افراد و سازمان‌ها که اخبار تفرقه انگیز منتشر می‌کنند گفت: باید به فرمایشات رهبری در زمینه وحدت جامه عمل پوشاند، بر این اساس مجلس باید از راه حل‌هایی که غیر واقعی است دست بردارد و دولت هم باید مسائل را به درستی تبیین کند.

نماینده مردم خمینی‌شهر ضمن تاکید بر اینکه دامن زدن به اختلافات میان قوا یکی از حربه‌های دشمن برای ضربه زدن به کشور است اظهار داشت: شاهد بودیم که یکی از سران فتنه گفته بود که باید در سال 89 دولت را ساقط کنیم و این مسئله را در حال حاضر در اختلافات میان قوا دنبال می‌کند که البته در این مسیر هم فتنه گران راه به جایی نخواهند برد.

ابطحی با بیان اینکه فتنه گران برخی سخنان را عنوان می‌کنند که به اختلافات دامن بزنند افزود: از رئیس دولت می‌خواهم که در هیئت دولت در خصوص برخی اظهار نظر‌ها بیشتر دقت کند، همچنین هیئت رئیسه مجلس هم باید از مسائلی که به تفرقه دامن می‌زند دوری کند.

وی در این رابطه ادامه داد: متاسفانه شاهد برخی از نطق‌ها در مجلس هستیم که اصلا به صلاح مملکت نیست، بر این اساس همه باید سعی کنند که با اعمال خود بر وحدت تکیه داشته باشند نه اینکه به اختلافات دامن بزنند.

ابطحی در پایان تاکید کرد: باید نشست‌های ماهانه دولت و مجلس به طور مداوم برگزار شود و تمام افراد هم در آن شرکت کنند چرا که این نشست‌ها تاثیر زیادی بر وحدت میان دو قوه دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet