هدر موبایل
1389/05/04 12:40:00
سرویس سیاسی
علی بنایی:

رئیس مجلس با نظارت به‌موقع، مانع یک کار غیرقانونی شد

**نماینده مردم قم گفت: رئیس مجلس با نظارت به‌موقع و ابلاغ قانون اختصاص ۲ میلیارد دلار به مترو، مانع یک کار غیرقانونی شد.

"علی بنایی" عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت ابلاغ مصوبه مجلس در خصوص بودجه مترو از سوی لاریجانی را یک راهکار قانونی دانست و گفت: رئیس مجلس به وظیفه قانونی خود عمل کرده است و اگر این کار را نمی کرد باید مورد بازخواست و سوال قرار میگرفت .

وی افزود: لاریجانی  با نظارت به موقع جلوی یک عمل غیر قانونی را گرفت و باید به این قانونگرایی او احسنت گفت.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه مجلس قانونی را وضع کرده و اجرای آن را به عهده دولت گذاشته است گفت: وقتی دولت از اجرای قانون مصوب مجلس سر باز میزند و آن را نمی پذیرد به حکم قانون رئیس مجلس موظف است نسبت به  ابلاغ و انتشار این قانون اقدام کند.

بنایی در خصوص ضمانت اجرایی قانون اختصاص 2 میلیارد دلار به مترو تاکید کرد:دولت موظف است تمام بخش نامه ها یی را که روند قانونی آن طی شده است را اجرا کند هرچند تاکنون تنها اقدام به دور زدن قانون کرده است و از اجرای مصوبات مجلس خوداری میکند عملی که توسط هیچ یک از دولت های پیشین انجام نمیشد.

وی همچنین در مورد عدم ارسال مصوبات دولت به هیات تطبیق مجلس اظهارداشت: از اسفند ماه سال گذشته یعنی حدود 5 ماه است که دولت هیچ مصوبه ای را به مجلس تقدیم نکرده است و این روند در مجلس هفتم که ریاست آن به عهده  دکترحداد عادل بود نیز مورد اعتراض ایشان قرار گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet