روز مجلس
1389/05/04 13:09:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

آمریکا از اتحاد ایران، ترکیه و برزیل ناراضی است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا از ابتدا از اتحاد ۳ کشور ایران ،‌ترکیه و برزیل ناراضی بود.

علی آقا زاده در گفت وگو با ایرنا در مورد تاثیر نشست 3 جانبه استانبول بر بی اثر کردن قطعنامه چهارم شورای امنیت علیه ایران، اظهارداشت: این نشست می تواند اعتماد اکثریت کشورها را نسبت به ایران در جهت استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای افزایش دهد.

وی ادامه داد : همکاری جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی و گروه 1+5 و همچنین راهبردهای ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای نشانه باطل بودن قطعنامه چهارم شورای امنیت است.

وی با تاکید براین که بیانیه تهران تاثیر فوق العاده ای در مناسبات کشورها با ایران در عرصه بین المللی گذاشت، تصریح کرد این بیانیه خط بطلانی بر اقدامات تحریک آمیز برخی کشورهای اروپایی به ویژه آمریکا زد.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان این که نشست تهران اثبات کرد که ایران در تعامل با کشورها حسن نیت دارد، خاطرنشان کرد استکبار در حالی مخالف استفاده ایران از انرژی هسته ای است که خود تعداد بی شماری کلاهک و سلاح هسته ای را دارا است.

وی با تاکید براین که ایران استفاده از انرژی هسته ای را از انحصار چند کشور خاص خارج کرد اظهارداشت آمریکا از ابتدا از اتحاد 3 کشور ایران ، ترکیه و برزیل ناراضی بود و همه توان خود را برای ایجاد اختلاف میان این سه کشور بکار برد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet