خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/05/04 13:19:00
سرویس سیاسی
نماینده ارومیه: در طی 5 سال

به 30 درصد از اهداف سند چشم‌انداز رسیده‌‌ایم

**نماینده ارومیه درمجلس شورای اسلامی خواستاراستفاده از نیروهای متخصص برای دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز شد و اعلام کرد: تاکنون تنها به ۳۰ درصد از ۱۰۰ درصد اهداف این سند در طی ۵ سال رسیده‌ایم.

"سید سلمان ذاکر" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در ارزیابی خود از اجرای سند چشم انداز توسعه پس از گذشت 5 سال از ابلاغ آن، گفت: درراستای اجرای این سند بالادستی در طی این 5 سال قوانین زیادی درمجلس به تصویب رسیده است.

عضو کمیسیون حقوقی وقضایی  در ادامه تصویب قوانین هدفمند کردن یارانه ها، تعیین استانداردهای لازم برای تولید خودرو و اصلاح الگوی مصرف را در راستای عمل به سند چشم اندازعنوان کرد و افزود: با این حال فکرمی کنم همت بیشتری برای تحقق اهداف این سند لازم است و دراین راستا مسئولان سه قوه باید تلاش بیشتری انجام دهند.

ذاکر با اشاره به میزان تحقق اهداف سند چشم انداز20 ساله در طی 5 سال گذشته، گفت: تنها به 30 درصد از 100 درصد اهداف این سند در طی این 5 سال دست یافته ایم که باید تلاش بیشتری برای تحقق اهداف این سند در طی سال های باقیمانده انجام دهیم.

نماینده ارومیه در ادامه برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز به ارائه راهکارهایی پرداخت و گفت: یکی ازراهکارهای بسیار مهم استفاده از نیروها و مدیران توانمند در همه عرصه ها برای تحقق اهداف این سند است.

وی بهره گیری از نیروهای متخصص با روحیه انقلابی را از دیگر راه های تحقق سند چشم انداز عنوان کرد و افزود: برای رسیدن به اهداف سند بالادستی باید دراستفاده ازهرگونه افراد ضعیف، غیرمتخصص و بدون روحیه کاربالا پرهیز شده و ازافراد با ویژگی های خاص و دارای روحیه جهادی استفاده شود.

ذاکرتصویب و نظارت براجرای قوانین و بخشی نگرنبودن درتصویب و اجرای آنها را از دیگر راه های دست یابی به اهداف سند چشم انداز بیان کرد وگفت: یک راه دیگر برای تحقق این سند، اختصاص منابع مالی بیشتراست که این کار با اجرای دقیق قانون هدفمند کردن یارانه ها موثراست.

عضو کمیسیون حقوقی وقضایی راه حل دیگر برای تحقق سند چشم انداز را اتحاد وهمدلی بین مسئولان سه قوه و اصولگرایان تحت نظرمقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: یکی ازعواملی که نظام ما را تهدید می کند تشتت میان مسئولان کشور است که برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز باید از آن پرهیز کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet