هدر موبایل
1389/05/04 13:23:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس:

آمریکا به دنبال گسترش فضای نفاق در جهان است

**رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آمریکایی‌ها به دنبال گسترش یک فضای دروغین نفاق نقاب‌دار بین المللی هستند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" روز دوشنبه 4 مرداد ماه در همایش "ظهور آفتاب" که در شهر چالوس برگزار شد، گفت: پس از ظهور امام عجل الله دولت حق تشکیل می‌شود و دولت‌های دیگر باید به این دولت تاسی کنند چون فاصله ما با دولت حق بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: اولین خصوصیت در این دولت برقراری عدالت اجتماعی است و فعالیت های اقتصادی در زمان ظهور مقام و چارچوب حلالی پیدا خواهد کرد و همه چیز مساوات خواهد داشت؛ در عدالت مهدوی مردم با کرامت زندگی می‌کنند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: نکته دوم در جامعه مهدوی سازش ناپذیری با عناصر ظلم است و همه با ستمگران و استعمارگران ستیز می کنند.

وی یادآور شد: انسان یک موجود اجتماعی است و  اگر جامعه تحت سلطه باشد نمی تواند عنصر جهاد را زنده نگه دارد و امید به آزادانی داشته باشد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: بنابراین اگر امام زمان با استعمارگران ستیز می کند برای آن است که آنها مانع تحقق پیشرفت انسان هستند و قاطعیت برای سرکوب دشمنان از وظایف امام مهدی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت: شما می دانید رژیم صهیونیستی و آمریکا دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی هستند و از بدو پیروزی انقلاب به دنبال سنگ اندازی در مسیر انقلاب بوده‌اند.

وی افزود: برخی فکر می‌کنند اینکه رئیس جمهور جدید آمریکا با ایراد سخنان خود مبنی بر اینکه ما با جوامع اسلامی دوست هستیم و سوی ملت ایران دست دوستی دراز می‌کنیم قصد صلح با ما را دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ببینید با فلسطینی‌ها چه کردند، شهرک‌های اسرائیلی در فلسطین هر روز رو به گسترش است و رژیم صهیونیستی مساجد را تخریب می‌کند و غزه نیز همچنان در محاصره است.

 

دولت اوباما، دولت دروغ

نماینده مردم قم یادآور شد: این سوال پیش می آید که آقای اوباما شما چگونه و چقدر در استیفای حقوق مردم فلسطین تلاش کرده اید؟

لاریجانی تصریح کرد: دولت اوباما یک دولت دروغ است.

وی با بیان اینکه مگر ایران اعلام نکرد که ما به دنبال سلاح هسته ای نیستیم و حتی نمایندگان خود دولت امریکا نیز اذعان داشتند آثاری از سلاح هسته‌ای در تجهیزات و نیروگاه‌های هسته‌ای ایران دیده نمی‌شود، متذکر شد: پس چرا به دنبال سیاست گذشته خود هستید.

رئیس مجلس خاطرنشان ساخت: ما در راستای همین اقدامات امریکا مصوبه‌ای در مجلس تصویب کردیم که بر طبق آن اگر امریکا و هر کشور دیگری بخواهد کشتی های ایران را بازرسی کند، با آن مقابله به مثل خواهیم کرد.

لاریجانی با اشاره به سیاست های اخیر امریکا علیه کشورمان اظهار داشت: این روزها در لبنان یک پرونده جدید راه انداختند و طرحشان این بود که با فشار به ایران و حزب الله، رژیم صهیونیستی را که پس از جنگ 33 روزه از هم پاشیده شده بود، دوباره بازسازی کنند.

وی افزود: تفکر غلط امریکایی‌ها این است که لبنان یک اسباب بازی است ولی باید مواظب باشند که این اساب بازی دستشان را قطع نکند.

لاریجانی ادامه داد: امریکایی‌ها می خواهند یک طرح دروغین دیگری مانند چندین طرحی که در گذشته ارائه دادند و هیچ تاثیری نداشت و  هیچ فردی بر آنها عمل نکرد ارائه کنند.

وی افزود: در مسئله تروریسم هم به همین صورت، در ظاهر تروریسم را محکوم می کنند اما در پشت پرده از تروریست‌ها حمایت می کنند.

رییس قوه مقننه یادآور شد: در اعترافات ریگی ملعون نیز مشخص شد که چگونه با ناتو و آمریکا در ارتباط بوده و آنها از این تشکل تروریستی حمایت می‌کردند.

لاریجانی تصریح کرد: به نظر می‌رسد که این فضای دروغین که آمریکایی‌ها قصد دارند در دنیا گسترش دهند یک نفاق نقاب‌دار بین المللی است و اگر ما سر سازش نداریم به خاطر همین نفاق است.

 

نباید تعداد دشمنان را زیاد کرد

رییس مجلس خاطرنشان ساخت: صف دشمنان و دیگران باید از هم مجزا باشد و باید با دشمنان قاطع برخورد شود اما توجه داشته باشید که نباید با حرف‌های نابجا و حرف‌هایی که لزومی ندارد، تعداد دشمنان را زیاد کرد.

لاریجانی با بیان اینکه دشمن زیاد است و دوست نیز همین طور و یک عده ای هم خاکستری هستند، خاطرنشان ساخت: باید این خاکستری‌ها را جذب کرد و همه را نباید به یک سنخ دید.

وی ادامه داد: حضرت علی (ع) در این خصوص فرموده "قلب مرد کم خرد در زبان او و زبان مرد خردمند در قلب او است".

رئیس قوه مقننه دراین راستا تصریح کرد: استراتژی امام زمان این است که در صحنه بین المللی یارگیری کند.

لاریجانی افزود: نکته سوم تصریح انحرافات فکری است. پیامبر که سیره نبویه بود و همه چیز را می‌دانست، در امور کشوری با اشخاص صاحب نظر و دیگران مشورت می کرد.

لاریجانی نکته چهارم را دفاع مرکزی عنوان کرد و گفت: امام علی (ع) در این خصوص فرموده اند: "تدبیر نیک سرمایه را بالندگی می بخشد و مدیریت نادرست سرمایه را بر باد می دهد".

وی با بیان اینکه در زمان ظهور چون عقل انسان ها به کمال می رسد بهترین استفاده از سرمایه انجام می گیرد، تاکید کرد: این امر صرفاً به دلیل اداره باکیفیت کشور است چون عقل باید به کار گرفته و منابع به درستی مصرف می‌شود.

علی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت اقتصادی مازندران تصریح کرد: در مازندران توسعه متوازن انجام نشده است.

وی تصریح کرد: در کنار کشاورزی سرمایه گذاری صنعتی نیز باید در مازندران انجام شود.

لاریجانی ابراز امیدواری کرد تصمیماتی که در مورد مازندران در سفرهای استانی دولت به این استان انجام گرفته است، هرچه زوتر محقق گردد.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: استان مازندران برنج کل ایران را تامین می کند و اگر ما در مجلس بر اصلاح نحوه واردات برنج و دیگر مسائل آن تاکید می کنیم به همین خاطر است.

وی با اشاره به طرح آمایش سرزمین اظهار داشت: اگر این طرح که در برنامه چهارم آمده بود، محقق شده بود، سرمایه‌گذاری متناسب در این استان در زمینه‌های مختلف مثل گردشگری انجام می شد.

رییس قوه مقننه یادآور شد: نکته دیگر پس از ظهور، امنیت اجتماعی و اخلاقی است.

وی با بیان اینکه در دولت اسلامی اهمیت زیادی به بحث امنیت اجتماعی داده می شود و امنیت اجتماعی یک رکن است، افزود: باید زمینه های امنیتی و اخلاقی در جامعه به درستی انجام شود.

لاریجانی گفت: با نگاه کوچکی به روزنامه های حوادث دیده می شود که مشکلات فراوانی از لحاظ امنیتی مانند اینکه جوانانی به زور به دختری تجاوز کرده‌اند، دیده می شود.

وی افزود: معنی امنیت در جامعه فقط این نیست دولت باید در جهت ایجاد امنیت اقدام کند و نیروی انتظامی با اینگونه موارد با قاطعیت برخورد نماید.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای همایش ظهور آفتاب با محوریت مهدویت در چالوس با مزاح اذعان داشت: این جلسه از همه جهات کمال دارد من جمله گرمای این سالن و حکم آن این است که شما منتظران واقعه ظهور را پخته تر می کند.

لاریجانی در پایان سخنانش از تمام مسئولان اجرایی برگزاری و شرکت کنندگان در همایش "ظهور آفتاب" تشکر کرد.

در این همایش طبسی نماینده ولیه وفقیه در استان مازندران، راشدی امام جمعه چالوس، قرائتی، محسنی بندپی نماینده مردم نوشهر و چالوس، احمد ناطق نوری نماینده مردم نور و محمودآباد و همچنین امام جمعه و فرماندار شهرستان نوشهر حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet