هدر موبایل
1389/05/04 14:50:00
سرویس سیاسی

طرح سنای آمریکا، برای انتخابات مصر

**در راستای دخالت‌های آمریکا در امور کشورهای عربی، اعضای مجلس سنا، طرحی را ارئه دادند که در آن حمایت از دموکراسی و آزادی بیان و سلامت انتخابات در مصر را خواستار شدند.

به گزارش خانه ملت به نقل از الجزیره، این طرح با عنوان "حمایت از دموکراسی، حقوق بشر و آزادی های اجتماعی در مصر" برای بررسی به کمیته روابط خارجی مجلس سنا ارائه شد.

بر مینای این طرح از دولت مصر خواسته می شود وضعیت فوق العاده در مصر که از سال 1981 تاکنون ادامه دارد را پایان دهد و و سلامت و درستی انتخابات پارلمانی و انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور را تضمین کند.

انتخابات پارلمانی آینده مصر در اواخر سال جاری میلادی و انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده میلادی برگزار می شود.

در این طرح همچنین از دولت مصر خواسته شد تا محدودیت های قانونی و غیر قانونی در مورد کاندیداتوری را بردارد و اجازه ایجاد جنبش ها و گروه های مستقل را بدهد.

این در حالی است که دولت مصر معتقد است احزاب مخالف دولت با شعار دموکراسی در تلاش برای تخریب چهره دولت در نزد مردم و از بین بردن تلاش های احزاب طرفدار دولت در اجرای اصلاحات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی هستند.

همچنین طبق قانون اساسی مصر افراد تنها در قالب حزب می توانند کاندیدا شوند.

همچنین نمایندگان پیشنهاد دهنده این طرح خواستار وجود بودجه مناسبی برای استفاده از ناظران بین المللی و داخلی در انتخابات آینده مصر شدند.

نمایندگان از دولت آمریکا خواستند تا نسبت به  اصول حقوق بشر در روابط خارجی خود بیشتر اهمیت قائل شود و از اولویت های رابطه خود با مصر  را حمایت از  آزادی و دموکراسی قرار دهد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet