شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/04 15:23:00
سرویس اقتصادی
عضوکمیسیون صنایع ومعادن:

واردات تولیدکاغذومقوارابه تعطیلی کشانده است

**نماینده مردم تالش،رضوانشهرو ماسال درمجلس شورای اسلامی در ارزیابی خود ازصنعت تولید کاغذ و مقوای کشور گفت: واردات در این صنعت کارخانه‌های تولید کاغذ را به تعطیلی کشانده است.

"بهمن محمدیاری" در گفت‌وگو با خبرنگارخانه ملت، با بیان اینکه تعرفه بسیار پایین واردات کاغذ امکان رقابت را از تولیدکنندگان داخلی گرفته است، تاکید کرد:  برای کارخانه‌های تولید کاغذ کشور به دلیل تعرفه بسیار پایین واردات و  همچنین تکنولوژی پیشرفته کشورهای دیگر ،امکان رقابتی وجود ندارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به واردات انبوهی که در این صنعت داریم، تولید داخلی انبار می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد: انبار کاغذ و مقوا به معنی کمبود نقدینگی است و تولیدکننده برای اداره امور مجبور است از بانک‌های مختلف تقاضای وام داشته باشد.

محمدیاری با بیان اینکه دریافت وام باعث افزایش نرخ تولید کاغذ و مقوا می‌شود، تاکید کرد: کمبود نقدینگی و دریافت وام باعث می‌شود قیمت تمام شده محصول داخلی افزایش یابد و مصرف کننده بین تولید داخلی و کالای وارداتی، کالای وارداتی را به خاطر قیمت پایین‌تر انتخاب کند.

وی کاهش تعرفه بازرگانی را یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین راه برای کمک به صنعت کاغذ و مقوا مطرح کرد و گفت: حمایت از تولیدکنندگان، افزایش تعرفه‌های بازرگانی در راستای جلوگیری از واردات و نیز واردات ماشین آلات صنعتی جدید و دانش فنی روز می‌تواند به توسعه و گسترش صنعت کاغذ و مقوای کشور کمک کند.

وی تاکید کرد: تاکنون واردات دانش فنی و ماشین آلات را داشته ایم اما میزان کمک و توسعه کافی نبوده است.

نماینده تالش گفت : در حال حاضر تولیدات داخلی کاغذ و مقوای کشور تنها 41 درصد از نیاز مصرف کننده را تامین می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet