هدر موبایل
1389/05/04 16:13:00
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

اجرایی نشدن قوانین، مانع رسیدن به اهداف سند چشم انداز است

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است: اختلاف بین دولت‌مردان و مجلس، اجرایی نشدن برخی قوانین توسط دولت و اختلاف نظرهایی که بین قوا پیش می آید باعث شده از رسیدن به اهداف سند چشم انداز ۲۰ ساله نظام دور شویم.

"سید ناصر موسوی لارگانی" نماینده فلاورجان، در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت خاطرنشان کرد:اهدافی که باید تا به امروز در سند چشم انداز20 ساله محقق می شده  به صورت صد درصد تحقق پیدا نکرده، اما آینده روشنی پیش روست از این جهت که هر چه از انقلاب می گذرد، تجربه جوانان و نخبگان کشور بالاتر می رود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم جایگاه کنونی ایران را بین کشورهای در حال توسعه وحتی کشورهای اروپایی با 20 سال پیش مقایسه کنیم، به جرات می توان گفت امروز درجایگاه ارزشمندی قرار داریم چرا که 20 سال پیش صادرات غیر نفتی نداشتیم.

موسوی لارگانی تاکید کرد: مطمئنم در پایان زمان سند چشم انداز جلوتر از پیش بینی خواهیم بود، برای نمونه  می توان اختراع نخبگان، دستیابی به انرژی هسته ای و پیشرفتهای پزشکی را برشمرد.

وی به موانعی که باعث شده پیش بینی سند چشم اندازمحقق نشود اشاره کرده وگفت: از موانعی که باعث شده به برخی ازاهداف سند چشم انداز نرسیم اختلافات جزعی بین دولت مردان و مجلس است. گاهی اجرایی نشدن برخی قوانین توسط دولت مشاهده می شود همچنین اختلاف نظرهایی که بین قوا نیز پیش می آید باعث شده از این اهداف دور شویم.

این عضو کمیسیون اقتصادی راهکار رسیدن به سند چشم انداز 20 ساله نظام را اتحاد بین سه قوا دانسته و افزود: دولت و مجلس باید باهم متحد شوند چرا که نظام دشمنان قسم خورده خارجی و داخلی دارد،در چنین شرایطی اگر بین مسئولین هم اختلاف وجود داشته باشد یا از اجرای قانون امتناع شود به نفع دشمنان است و عده ای از تشدید اختلاف نظرها میان مسئولان خوشحال می شوند؛ باید دقت شود تا آب به آسیاب دشمن نریزیم.

وی درنهایت کار مضاعف را راه دیگری برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز معرفی کرد و تصریح کرد: خدا نعمت بزرگی به کشورعنایت کرده و شخصیتی مانند رهبری را ولی امر ما قرار داده است و روشنگری ها و راهنمایی های ایشان چراغ راه ماست. نامگذاری امسال به نام "همت مضاعف کارمضاعف" ما را در رسیدن به اهداف سند چشم انداز یاری می کند. کشورهایی که امروزه با بازارهای جهانی رقابت می کنند  شعارشان کار،کار و کار است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet