هدر موبایل
1389/05/04 16:44:00
سرویس فرهنگی
قنبری:

برنامه‌های رسانه ملی سیاست‌زده است

**نارسایی‌های فرهنگی و ضعف در ساختار و محتوای برنامه‌های رسانه ملی و نیز برنامه‌های فرهنگی دیگر در سطح کشور عاملی شد برای جذب مردم به شبکه‌های فارسی زبان ماهواره

 "داریوش قنبری" عضو کمیسیون اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: واقعیت آن است که مردم اقبال بیشتری نسبت به برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای پیدا کرده‌اند و این رسانه‌ها در بین مردم ایران جایگاه وسیعی پیدا کرده است.

او در پاسخ به این سوال که چه نکته جالب و قابل توجهی در این برنامه وجود دارد که مردم را به سمت خود جذب می‌کند گفت: تنها دلیلی که می‌توانم برای جذابیت این برنامه‌ها عنوان کنم آن است که برنامه‌های شبکه‌هایی چون شبکه‌های پخش سریال، از سیاست‌زدگی به دور هستند؛ درواقع مردم این روزها به دنبال تنوع هستند و اینکه برنامه‌ای را برای پر کردن اوقات فراغت خود انتخاب نمایند که از سیاست‌زدگی به‌دور باشد.

وی یادآور شد: مبحثی که رسانه ملی خودمان سال‌ها است که از آن فاصله گرفته است و تمام برنامه‌های صداو سیما در چهارچوب سیاست گنجانده شده است. به نظر من هر گاه صداوسیما خود را از چهارچوب سیاست از برخی برنامه‌ها بیرون آورد یقیناً مخاطبین ترجیح می‌دهند برنامه‌های داخلی را ببینند.

وی افزود: از طرفی دیگر صداوسیما همواره جانب دارانه و موضع‌گیرانه نسبت به ساخت برنامه‌ها اقدام می‌کند که گرایش‌های بسیاری از افراد جامعه را نسبت به این اقدام خود از دست می‌دهد.

داریوش قنبری خاطر نشان کرد: یکی از اهداف رسانه ملی باید تقویت برنامه‌های سیما در راستای جذب مخاطب باشد که اگر این اقدام صورت گیرد بسیاری از مخاطبین ناخودآگاه از دیدن برنامه‌های ماهواره امساک خواهند کرد.

عضو فراکسیون خط امام ره در ادامه افزود: در حالی که مردم ما همیشه در صحنه حضور دارند اما به نظر می‌رسد رقبتی به برنامه‌های سیاسی در همه ساعات شبانه‌روز ندارند. مردم از برنامه‌های سیاست‌زده رسانه ملی خسته شده‌اند ضمن اینکه باید بپذیریم که مرزها از بین رفته است و پیشرفت در ارتباطات و گسترش رسانه‌ها چهارچوب مرزهای ملی را از بین برده است و مردم اگر بخواهند می‌توانند به راحتی اخبار و مطالب روز را از همه نقاط دنیا دریافت کنند؛ بنابراین بهترین گزینه توجه بیشتر رسانه ملی به عملکرد خود است. 
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet