روز مجلس
1389/05/04 16:58:00
سرویس فرهنگی
نائب رییس فراکسیون شاهد:

سازمان‌های ایثارگری را به صورت جدی رصد خواهیم کرد

**نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی گفت: در فراکسیون شاهد به صورت جدی پیگیری نظارت و بررسی کارهای انجام شده و پتانسیل کارهایی که در آینده می‌تواند توسط سازمان‌های ایثارگری صورت بگیرد هستیم.

"حسین گروسی" در گفت‌و‌گو با خبرگزاری خانه ملت درخصوص اقدامات انجام‌شده در فراکسیون شاهد گفت:برای توسعه فرهنگ شهادت که نتیجه آن کاهش فاصله طبقاتی، زیاده‌خواهی و توزیع متوازن امکانات است در فراکسیون شاهد به صورت جدی تلاش می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه فراکسیون شاهد یکی از فراکسیون‌های جدید در مجلس است گفت: علاوه بر وظایف نمایندگی، در این فراکسیون یک سری وظایف خاص که به ایثارگران و فرزندان شهدا بازمی‌گردد را تعریف کرده‌ایم و بدین منظور جلسات زیاد و متعددی با وزرا و بسیاری از مسئولان برگزار کرده‌ایم.
 وی ادامه داد: دیدگاه‌هایی که در توسعه و رشد کشور موثر باشد را با آنها در میان گذاشته‌ایم که در جهت توسعه فرهنگ ایثار و شهادت برنامه‌های بسیاری دارد.
گروسی با تاکید بر این که افراد حاضر در این فراکسیون از کمیسیون‌های مختلفی در مجلس عضویت دارند تصریح کرد: این ترکیب به تاثیر گذاری بیشتر این فراکسیون کمک شایانی کرده است.
وی در مورد برنامه‌های این فراکسیون برای رفع مشکلات جانبازان به ویژه عملکرد نهادهای مسئول در مقابل آنها و بررسی در این مورد گفت: این مسئله یکی از مهمترین نکاتی است که در این فراکسیون در حال پی‌گیری آن هستیم.
وی تاکید کرد: نظارت و بررسی سازمان‌های ایثارگری از مهمترین اهداف ما است. اینکه بنیاد شهید چه پتانسیل‌هایی دارد و چه کارهایی می‌تواند انجام دهد و بنیاد مستضعفان و جانبازان ما چه کارهایی می‌تواند انجام دهد و یا بهتر بگویم چه کارهایی انجام داده است از مهمترین مسائلی است که پس از تعطیلات مجلس به صورت جدی به آنها می‌پردازیم.
نایب رئیس فراکسیون شاهد گفت:در بحث اشتغال ایثارگران و فرزندان آنها نیز برنامه‌ها و بررسی‌هایی داریم. باید ببنیم در مورد اشتغال و مسائلی از این دست در سازمان‌های ایثارگری تا به حال تا چه اندازه از پتانسیل‌ها به صورت مطلوب استفاده شده است.
وی در ادامه گفت:به همین منظور با سازمان اقتصادی کوثر و شرکت سرمایه‌گذاری شاهد و همچنین رئیس بنیاد شهید دراین زمینه جلسات متعددی داشته‌ایم و مسائل و خدمات آنها را به صورت جدی بررسی و رصد می‌کنیم و به محض آماده شده گزارش آن را برای فراکسیون آماده می‌کنیم و به رئیس‌جمهوری و سایر مسئولان انعکاس خواهیم داد.
گروسی افزود: در فراکسیون شاهد معتقد هستیم که با اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت از بسیاری از زیاده‌خواهی‌ها جلوگیری می‌شود. در جامعه برخی افراد از حداقل امکانات بهره‌ای ندارند ولی عده‌ای دیگر امکانات زیادی دارند و باز هم زیاده‌خواهی می‌کنند.
با حضور 9 نفر از فرزندان شهدا که در مجلس هشتم توانسته‌اند به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کنند شکل گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet