ایام محرم 1398
1389/05/04 17:12:00
سرویس فرهنگی
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن:

در سازمان میراث فرهنگی نیازمند اقدامات محتوایی هستیم

**نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به جابجایی سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد: جابجایی این سازمان حرکت نمایشی است در حالی که ما نیاز به اقدامات محتوایی داریم.

"رضا رحمانی" نماینده مجلس شورای اسلامیدر گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقدامات اخیر دولت در ارتباط با صنایع دستی، تاکید کرد: متاسفانه دولت در ارتباط با صنایع دستی کشور دست به اقدامات نمایشی زده است.

وی ادامه داد: دنیا، ایران را به صنایع دستی و محصولات شهرهای مختلف می‌شناسند؛ اما با جابجایی سازمان میراث فرهنگی که متولی اصلی این صنعت است مواجه شدیم.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به قدمت چندین ساله صنایع دستی ایران، تصریح کرد: در زمینه تعداد و قدمت صنایع دستی هیچ کشوری به پای ایران نمی‌رسد، این درحالی است که دولت با جابجایی سازمان میراث فرهنگی به اصفهان دست به اقدام نمایشی زده است.

وی افزود: البته اصفهان یکی از قطب‎‌های مهم صنعت دستی کشور است اما برای این جابجایی باید زیر ساخت‌های لازم فراهم می‌شد، بعد دست به این کار می‌زد.

نماینده مردم اسکو و آذر شهر تاکید کرد: برای تقویت در زمینه صنایع دستی که تولید ارزش افزوده بالا دارد و سرمایه‌های انسانی کشور را در گیر می‌کند لازم است حرکات محتوایی صورت گیرد نه نمایشی.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet