خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/05/04 17:42:00
سرویس سیاسی

محکومیت اقدام رئیس پارلمان یمن از سوی سازمان دفاع از حقوق بشر

**سازمان دفاع از حقوق بشر و آزادی بیان یمن، اقدام رئیس پارلمان این کشور که با ادامه اعتصاب یکی از نمایندگان مخالفت کرده بود را محکوم کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه خبری نیوز یمن، سازمان دفاع از حقوق و آزادی بیان یمن با صدور بیانیه ای  اقدام یحیی راعی رئیس پارلمان این کشور که نماینده اعتصاب کننده را از پارلمان خارج کرد را محکوم کرد.

بر اساس این گزارش احمد یوسف حاشد عضو پارلمان یمن به دنبال رد درخواست رئیس پارلمان مبنی بر لغو اعتصاب و ورود به دفترش توسط حراست پارلمان خارج شد.

سازمان دفاع از حقوق بشر و آزادی بیان یمن این اقدام را توهین به مصونیت پارلمانی نماینده، سعی در منع ادامه فعالیت این نماینده در دفاع از حقوق بشر، تبدیل سازمان های دولتی به سازمان های شخصی و مخالف آزادی بیان دانست.

یوسف حاشد، برای اعلام همبستگی با ساکنان منطقه "جعاشن" که مجبور به کوچ اجباری به شهر "صنعا" شده و مورد تجاوزات و آزار و اذیت ها از سوی "محمد احمد منصور" شیخ منطقه قرار گرفته و از شرایط موجود و وجود زندان های خصوصی و غیر قانونی در اختیار این شیخ معترض هستند، در پارلمان به اعتصاب غذا دست زد.

ساکنان این منطقه هچنین در بیرون از پارلمان تا زمان اعلام حمایت دستگاه های امنیتی از آنها به اعتصاب ادامه می دهند.

ساکنان این منطقه نزدیک به یک سال است مورد تعرضات شیخ منطقه خود هستند که حتی منازل آنها را تخریب می کند.

سازمان دفاع از حقوق بشر و آزادی بیان یمن از همه سازمان ها، موسسات داخلی، بین المللی و منطقه ای درخواست کرد تا همبستگی خود را با یوسف حاشد، ساکنان منطقه مورد تعرض و فشار علیه پارلمان برای حمایت از این نماینده و اجازه ادامه اعتصاب به او را اعلام و مسئولیت خود را در این قبال ایفا کنند.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet