شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/04 17:47:00
سرویس اقتصادی
نماینده کاشمر با انتقاد از پایین بودن تعرفه واردات

اقتصاد کشور دچار بیماری هلندی شده است

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است: یکی از دلایل لطمه خوردن به تولیدات داخلی واردات است که در کشور ما بی رویه انجام می گیرد به طوری که کمر اقتصاد داخل زیر فشار واردات خم شده است.

"محمدرضا خباز" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت گفت: ابزاری که برای کنترل واردات در اختیار دولت ها قرار دارد، تعرفه ها هستند که دولت کنونی از این ابزار به درستی استفاده نکرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از آنجا که تعرفه پایین است محصول وارداتی با قیمتی پایین تر از تولید داخل عرضه می شود. از این رو کشور دچار بیماری هلندی بر اساس واردات بی رویه شده و بنیان های اقتصاد و کشاورزی را سست می کند.

او یکی از دلایل لطمه خوردن به تولیدات داخلی را واردات دانسته و افزود: یکی از دلایل لطمه خوردن به تولیدات داخلی واردات است، که در کشور ما بی رویه انجام می گیرد به طوری که کمر اقتصاد داخل زیر فشار واردات خم شده است.

وی به کشمش چینی دربازار کاشمر اشاره کرده و گفت: اگر کشمش چینی با 90 درصد تعرفه وارد می شد هیچ وارد کننده ای اقدام به واردات این محصول نمی کرد و کشمش تولید داخل که از کیفیت بالاتری نیز برخوردار است جای خود را در بازارهای کشور پیدا می کرد.

نماینده کاشمر خاطر نشان کرد: اگر وزارت بازرگانی جلوی واردات را نگیرد کشاورز کاشمری مجبور می شود درختان مو را از ریشه درآورده  و جای آن زعفران بکارد که این کار اصلا به صلاح مملکت نیست.

وی به مشکلات کنونی کشاوران منطقه کاشمر اشاره کرده و یاد آور شد: زمانی که قیمت تضمینی خرید محصولات از سوی دولت پایین است و واردات بی رویه همچنان ادامه دارد ریشه کشاورزی در کشور خشکانده می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet