هدر موبایل
1389/05/04 17:59:00
سرویس سیاسی

نگرانی کنگره آمریکا از افشای جزئیات حمله به افغانستان

**مرکز تحقیقاتی وابسته به کنگره آمریکا، افشای جزئیات حمله آمریکا به افغانستان در نشریات و اینترنت را به ضرر منافع ملی این کشور دانست.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری سی.ان.ان، مرکز تحقیقاتی وابسته به کنگره آمریکا  از انتشار جزئیات حمله آمریکا به افغانستان در نشریات و اینترنت ابراز نگرانی کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: این مرکز پژوهشی، افشای اطلاعات محرمانه جزئیات حمله آمریکا به افغانستان را به نفع گروه های شورشی و طالبان ذکر کرد و از انتشار دهندگان آن، انتقاد کرد.

 با انتشار بیش از 90 هزار مدرک محرمانه ارتش آمریکا به رسانه ها جزئیاتی از عملیات پنهان جنگ در افغانستان افشا شده است.

گفته می شود این مدارک را ویکی لیکس، یک سازمان غیردولتی، به نیویورک تایمز آمریکا، گاردین بریتانیا و مجله اشپیگل آلمان ارائه کرده است.

اسناد یاد شده از ژانویه 2004 تا دسامبر 2009 را در بر می گیرد و شامل گزارش های منتشر نشده از کشته شدن غیرنظامیان و نیز عملیات پنهان "بگیر یا بکش" کماندوهای آمریکایی علیه رهبران طالبان است.

مشاور امنیت ملی آمریکا نیز دیروز طی بیانیه ای گفت واشنگتن افشای اطلاعات محرمانه ای که می تواند جان آمریکائیان و متحدان آمریکا را در معرض خطر قرار دهد و امنیت ملی این کشور را تهدید کند قویا محکوم می کند.

کاخ سفید می گوید این اسناد مربوط به دوران قبل از استراتژی اخیر آمریکا در افغانستان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet