هدر موبایل
1389/05/04 18:36:00
سرویس سیاسی
در جمع نمایندگان پارلمان مطرح شد

نخست وزیر اسپانیا: چاره‌ای جز گسترش سیاست ریاضت اقتصادی نداریم

**نخست وزیر اسپانیا در سخنانی در جمع نمایندگان پارلمان، ابراز کرد که با وجود این که می‌داند مردم از سیاست‌های ریاضت اقتصادی ناراضی‌اند، اما اجرا و گسترش این سیاست‌ها اجتناب‌ناپذیر است.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری افه، نخست وزیر اسپانیا با حضور در پارلمان این کشور، اعلام کرد، کشورش چاره ای جز تبعیت و گسترش سیاست ریاضت اقتصادی ندارد.

در ادامه این گزارش آمده است: خوزه لوییس رودریگز زاپاترو، با بیان این که او و نمایندگان پارلمان، می دانند که مردم اسپانیا به شدت مخالف اجرای سیاستهای ریاضت اقتصادی هستند، گفت که در شرایط کنونی برای نجات اقتصاد اسپانیا راه دیگری نداریم و مردم باید مشکلات اقتصادی و مالی را تحمل کنند تا شرایط عادی به اقتصاد اسپانیا بازگردد.

زاپاترو که برای دومین دور نخست وزیری در سال 2008 در انتخابات پیروز شده با کاهش شدید میزان محبوبیت خود روبرو است. نرخ بیکاری اسپانیا به بیش از 20 درصد رسیده و دولت سوسیالیست این کشور با چالشهای اقتصادی زیادی روبرو است.

میزان کسری بودجه اسپانیا در سال 2009 به بیش از 11.2 درصد تولید ناخالص داخلی رسیده است. دولت و پارلمان اسپانیا طرح کاهش 15 میلیارد یورویی هزینه های بودجه را تصویب کردند.

دولت اسپانیا همچنین قصد دارد سن بازنشستگی را از 65 به 67 سال افزایش دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet