هدر موبایل
1389/05/04 20:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فاطمه آلیا:

سفیر آلمان باید رفتار دولتش را توضیح دهد

**عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سفیر آلمان در تهران باید در اسرع وقت به وزارت خارجه احضار شود تا در خصوص اقدام دولت این کشور در خصوص اعطای پناهندگی به اغتشاشگران پس از انتخابات توضیح دهد.

دولت آلمان به تعدادی از اغتشاشگران پس از انتخابات، مجوز پناهندگی داده است.

فاطمه آلیا در گفت و گو با ایرنا افزود: آلمان نباید سرنوشت خود را به دولت آمریکا گره بزند و در سناریوی دولت این کشور نقشی ایفا کند چرا که این اقدامات بر کشور ما تاثیر نداشته و متضرر اصلی طرف مقابل خواهد بود.

وی با بیان اینکه مناسبات و ارتباطات کشورها بر اساس احترام متقابل و توجه به منافع ملی استوار است، اظهار داشت: برخی کشورهای اروپایی تحت تاثیر آمریکا و لابی صهیونیسم هستند و به منافع ملی خود و تاثیر رفتارشان بر مناسبات بین دو کشور بی توجهی می کنند.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: علی رغم اینکه تلاش می شود کشورها با یکدیگر ارتباط مناسبی داشته باشند اما برخی اقدمات روابط دو کشور را تیره می کند.

نماینده مردم تهران در مورد اعطای پناهندگی آلمان به برخی از اغتشاشگران پس از انتخابات اضافه کرد: طبق قوانین بین المللی پناهندگی معنی خاصی داشته و محترم شمرده می شود اما دادن پناهندگی به کسانی که در فتنه سال گذشته و خشونت ها دست داشته و با گروهک های تروریستی ارتباط داشته اند، از سوی دولت آلمان، چه معنی، می تواند داشته باشد؟

آلیا ضمن متناقض خواندن این اقدام دولت آلمان با ادعای مبارزه با تروریسم و حمایت از حقوق بشر گفت: اغتشاشگران حقوق شهروندان را زیرپاگذاشته و آن را نقض کرده اند و اکنون ناقضین حقوق بشر و شهروندان ایرانی توسط دولت آلمان پذیرفته می شوند.

آلیا این اقدام آلمان توسط ملت ایران را ناپسند توصیف کرد و ادامه داد: قطعا اینگونه اقدامات در روابط بین دو کشور موثر خواهد بود.

وی با وسیع خواندن مناسبات تجاری و اقتصادی بین شرکت های ایرانی و آلمانی، تصریح کرد: این رفتارها در نهایت تجار و بازرگانان آلمانی را متضرر می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet