شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/05 07:02:00
سرویس سیاسی
خباز :

امروز کارحزبی درکشور هزینه‌ سنگینی دارد

**یک نماینده فراکسیون خط امام مجلس با یادآوری اینکه طبق اصل ۲۸ قانون اساسی که تشکیل احزاب، گروه‌ها و جمعیت‌ها مورد تائید قرار گرفته است، کشور باید به وسیله‌ی احزاب اداره شود گفت: البته از آنجا که مسئولان کشور ما یا حزب‌ستیزند یا حزب‌گریز، تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

"محمدرضا خباز" در گفت ‌و گو با خبرنگار خانه ملت، با یادآوری اینکه تنها در دوره کوتاهی بعد از دوم خرداد احزاب رونق پیدا کردند، عنوان کرد: به‌ویژه بعد از انتخابات دهم ریاست‌جمهوری ضربه سنگینی به احزاب وارد شد و دلیل آن هم این بود که مسئله‌ حزب برای بسیاری از تصمیم‌سازان کشور جانیفتاده است و جایگاه احزاب مشخص نیست‌ بنابراین وقتی حزبی فعالیت می‌کند، فعالیت آن ممدوح و پسندیده قلمداد نمی‌شود.

نماینده کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز حضور در احزاب هزینه‌ سنگینی دارد، گفت:‌ این در حالی است که اگر احزاب فراگیر باشند، می‌توانند بلاگردان نظام شوند یعنی دیگر لازم نیست که همه‌ نظام در انتخابات هزینه‌ سنگینی دهند.

خباز با اعتقاد به اینکه در یک انتخابات حزب‌های فراگیر باید برنامه‌های خود را ارائه کنند و بعد از ارائه برنامه، هر حزبی که مورد اقبال مردم قرار گرفت و مردم به آن رای دادند،‌ دولت خود را تشکیل دهد اضافه کرد: البته حزبی که رای نمی‌آورد، باید دولت سایه را تشکیل دهد و این دولت سایه باید با کابینه مشخص و معین دولت اول را در اجرای سیاست‌هایش کمک کرده و اگر هم نواقصی دید گوشزد کنند.

وی با بیان اینکه این دولت سایه باید هر جا که نیاز به کار کارشناس بود، برای اداره هر چه بهتر کشور کمک کند، گفت:‌ این مدل، تجربه‌ موفق دنیا است و ما هم نمی‌توانیم خود را تافته جدا بافته بدانیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اظهار تاسف از اینکه امروز کار حزبی در کشور هزینه سنگینی دارد، گفت: امیدواریم تصمیم‌گیران نظام به یک بلوغ در این زمینه برسند تا دیگر نگویند کشور نیاز به حزب ندارد چرا که روحانیت و بسیج در کشور وجود دارد.

خباز با بیان اینکه فعالیت احزاب در کنار روحانیت و بسیج هیچ منافاتی با یکدیگر ندارد، گفت: خود روحانیت هم می‌تواند عضو احزاب شوند و این دو مکمل یکدیگر هستند.

وی یادآور شد: در گذشته شاهد بودیم که رئیس‌جمهور و وزیر ارشاد عنوان کردند که با بودن مسجد، روحانیت و بسیج دیگر نیازی به حزب در کشور نیست،‌ غافل از اینکه کارکرد همه اینها در کنار هم و برآیند فعالیت بسیج، روحانیت و مردم به یک کار موفق حزبی کمک می‌کند.

خباز با بیان اینکه پارلمان منهای حزب نیز هیچ معنایی ندارد، گفت: اگر یک دولت از طریق حزب معرفی و انتخاب شود، آن حزب برای موفقیت آن دولت همه تلاش کارشناسی خود را می‌کند.

این عضو فراکسیون اقلیت مجلس در پایان این گفت‌و‌گو خاطرنشان کرد:‌ اگر امروز شاهدیم که این همه کارهای غیرکارشناسی انجام می‌شود، دلیل آن این است که جای احزاب فراگیر در کشور خالی است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet