شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/05/05 08:22:00
سرویس اقتصادی
حسن ونایی:

برداشت ازحساب ذخیره ارزی ارتباطی باصندوق توسعه ملی ندارد

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه صندوق توسعه ملی از حساب ذخیره ارزی متفاوت است، اظهار داشت: صندوق توسعه ملی از ابتدای سال ۸۹ تشکیل شده است و ۲۰درصد درآمد صادرات غیرنفتی باید به این صندوق واریز شود.

"حسن ونایی" نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه برداشت از حساب ذخیره ارزی ارتباطی به صندوق توسعه ملی ندارد، تصریح کرد: برداشت 2میلیاردی از حساب ذخیره ارزی جهت توسعه ناوگان قطار شهری جزو مصوبات و منابع مالی سال 89 است و ارتباطی با صندوق توسعه ملی ندارد.

وی با اشاره به صحبت‌های بهمنی رئیس‌کل بانک مرکزی مبنی بر اینکه نمی‌توان بودجه مورد نیاز مترو را از حساب ذخیره ارزی به دلیل تبدیل به صندوق توسعه ملی برداشت کرد، تصریح کرد: محمود بهمنی به‌خوبی می‌داند برداشت از حساب ذخیره ارزی یعنی برداشت از منابع تعریف شده از سال‌های قبل سال 89 است و ارتباطی به صندوق توسعه ملی ندارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد: منابع حساب ذخیره ارزی از جای دیگر تامین می‌شود و ارتباطی با صندوق توسعه ملی ندارد، در نتیجه دولت نمی‌تواند با این بهانه اجرای این قانون را به تعویق بیاندازد.

وی در ارتباط با صندوق توسعه ملی توضیح داد: صندوق توسعه ملی از ابتدای سال کار خود را آغاز کرده و در حال حاضر اساسنامه آن در کمیسیون‌های مجلس در حال بررسی است.

ونایی تاکید کرد: این بهانه جدید دولت و بانک مرکزی جهت عدم اجرای قانون تصویب شده در مجلس است؛ قانون تصویب شده مجلس برای همه لازم‌الاجرا است.

نماینده مردم ملایر با بیان اینکه دولت پیش از این اعلام کرده بود حساب ذخیره ارزی، بودجه‌ای جهت پرداخت 2 میلیاردی توسعه مترو را ندارد، تصریح کرد: زمانی که این قانون در مجلس تصویب شد مشخص شد که این بودجه از منابع سال‌های قبل از 89 که در حساب ذخیره موجود است پرداخت شود.

وی تاکید کرد: این بهانه دولت برای عدم اجرای قانون توسعه مترو قابل قبول نیست.

ونایی با اشاره به اینکه تخلفات دولت و عدم اجرای قانون برای آینده کشور خطرناک است، افزود: اگر متولی اصلی اجرای قوانین از اجرای قانون سرباز زند، دیگر تضمینی برای اجرای قوانین در قوای دیگر و در بین مردم وجود ندارد.

نماینده مردم ملایر تاکید کرد: اگر دولت در آینده از اجرای قانون فرار کند دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet