خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/05 08:25:00
سرویس سیاسی

پارلمان لبنان توافقنامه امنیتی با فرانسه را به رای می‌گذارد

**پارلمان لبنان پیمان امنیتی این کشور با فرانسه را که مفهوم تروریسم در آن مورد مناقشه بود، را با الحاق تفسیر لبنان از تروریسم را به رای می‌گذارد.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری الجزیره قطر، پارلمان لبنان پس از مدت ها کشمکش بر سر توافقنامه امنیتی با فرانسه و اصلاح آن، تصویب یا عدم تصویب آن را به رای می‌گذارد.

در ادامه این گزارش آمده است: به دنبال مخالفت شماری از نمایندگان پارلمان لبنان با برخی از مفاد توافقنامه امنیتی این کشور با فرانسه از جمله مفهوم تروریسم در این پیمان، پارلمان و دولت لبنان در نهایت به ساختاری برای برون‌رفت از این بحران دست یافتند.

در این راستا "نبیه بری"، رئیس پارلمان دیروز با "زیاد بارود "، وزیر کشور این کشور در ارتباط با توافقنامه امنیتی با فرانسه دیدار کرد.  

گفتنی است، چندی پیش، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان گفته بود که در پیمان امنیتی لبنان و فرانسه که چند ماه پیش به امضا رسیده است باید ماده اول آن لغو یا بر اساس تعریف لبنان از تروریسم اصلاح شود و در غیر این صورت این توافقنامه هرگز تصویب نخواهد شد.

رئیس مجلس لبنان تاکید کرد: بین تعریف ما از تروریسم با تعریف فرانسوی‌ها که دیدگاه خاص خود را نسبت به این موضوع دارند اختلاف وجود دارد به گونه‌ای که عبارت مبارزه با تروریسم مطابق با تعریف لبنان از تروریسم  باید به آن اضافه شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet